Czy szybka pożyczka to dobry sposób na łatanie budżetu domowego?
Kryzys związany z pandemią i nieustannie rosnąca inflacja stanowią spore wyzwanie nawet dla tych gospodarstw domowych, w których na co dzień nie brakuje pieniędzy. Kiedy raty zobowiązań rosną, budżet spina się o wiele trudniej niż kiedyś, a na horyzoncie widać już nowe wyzwania, z pomocą może przyjść na przykład szybka pożyczka dla zadłużonych.
Skąd wziąć pieniądze na sfinansowanie swoich celów?
Okres pandemii to z jednej strony bardzo trudny czas dla wielu osób zatrudnionych i pracujących na własny rachunek. Jednocześnie część z nich może potraktować go jako szansę do wykorzystania, np. dobry moment do wystartowania z zupełnie nowym biznesem – przysłowiową „pierwszą cegiełką” do polepszenia osobistej lub rodzinnej sytuacji finansowej. Bez względu na to, co ostatecznie stanie się naszym celem, pewne jest, że będziemy potrzebować pieniędzy na jego realizację. No dobrze, a co w sytuacji, gdy pojawia się okazja, a my spłacamy już kredyty lub inne zobowiązania? Rozwiązaniem może okazać się np. szybka pożyczka dla zadłużonych na dowolny cel.
Szybka pożyczka dla zadłużonych – co to takiego?
Pożyczki pozabankowe od lat zyskują na popularności i nie powinno to raczej nikogo dziwić. Oprócz tego, że można ubiegać się o nie przez internet, sama procedura wnioskowania trwa znacznie krócej niż w bankach, jest zdecydowanie mniej skomplikowana, a szanse na otrzymanie potrzebnych środków – nieporównywalnie większe. I to nawet w przypadku osób spłacających już inne zobowiązania, które instytucje bankowe zazwyczaj odsyłają z kwitkiem. Szybka pożyczka zadłużonych to produkt powszechnie dostępny w ofertach firm pozabankowych. Przyznaje się ją na takich samych zasadach jak pozostałe pożyczki online.
Czy osoba zadłużona naprawdę może wnioskować o pożyczki pozabankowe?
Oczywiście to, że dana firma umożliwia klientom wnioskowanie o produkt, jakim jest szybka pożyczka dostępna nawet dla osób zadłużonych, nie oznacza automatycznego przyznania pieniędzy. Pożyczkodawca na 100% nie zignoruje informacji z rejestrów dłużników takich jak BIK, BIG czy KRD. Może natomiast spojrzeć na nie bardziej wyrozumiale pod warunkiem, że wszelkie zobowiązania są terminowo spłacane, i zdecydować o przyznaniu wskazanej kwoty. Samo zadłużenie nie przekreśla oczywiście możliwości złożenia wniosku, jednak jeśli występują jakiekolwiek zaległości z jego regulowaniem, o pożyczce pozabankowej można właściwie zapomnieć.
Szybka pożyczka dla zadłużonych – czy to dobre rozwiązanie?
Przed zaciągnięciem kolejnego zobowiązania, zawsze trzeba upewnić się, że następna rata nie zachwieje zbyt mocno domowym budżetem. Jeżeli nie będzie stanowiła obciążenia dla gospodarstwa domowego, a ponadto istnieje prawdopodobieństwo, że przypływ gotówki przyniesie nam korzyści w przyszłości, szybka pożyczka dla zadłużonych to bez dwóch zdań opcja do rozważenia. W razie pojawienia się wątpliwości, warto przed złożeniem wniosku skontaktować się z działem klienta i dopytać o szczegóły takie jak warunki spłaty, możliwość refinansowania pożyczki itp.
W jaki sposób złożyć wniosek w firmie pozabankowej oferującej szybkie pożyczki?
Jeśli świadomie wybraliśmy i zdecydowaliśmy, że szybka pożyczka dla zadłużonych będzie najlepszym wyborem, pozostaje nam już tylko złożyć wniosek w jednej z firm pozabankowych zebranych w rankingu https://7pozyczki.pl/ranking. Nie powinno zająć to więcej niż kilkanaście minut. No to po kolei:
- Wchodzimy na stronę internetową wybranego pożyczkodawcy.
- Wybieramy kwotę i termin spłaty na kalkulatorze dostępnym na stronie.
- Klikamy przycisk „Weź pożyczkę”/”Pożyczam”/”Chcę pożyczyć” (w zależności od firmy).
- Jeśli nie korzystaliśmy jeszcze z oferty danej firmy, prawdopodobnie będziemy musieli założyć konto lub profil klienta (jeżeli pożyczamy w tym samym miejscu po raz kolejny, wystarczy się zalogować).
- Wypełniamy formularz pożyczkowy (podajemy podstawowe informacje na swój temat takie jak imię, nazwisko, adres zamieszkania, PESEL, numer dowodu osobistego, numer telefonu, adres e-mail, numer rachunku bankowego).
- Wykonujemy przelew weryfikacyjny na konto bankowe wskazane przez pożyczkodawcę (koniecznie z rachunku, na który chcemy otrzymać środki przyznane w ramach pożyczki!) albo korzystamy z weryfikacji za pomocą aplikacji.
- Czekamy na decyzję, o której pożyczkodawca poinformuje nas mailem lub SMS-em.
W większości firm proces rozpatrywania wniosków jest w pełni zautomatyzowany, więc na ogół nie trwa to zbyt długo. Jeżeli decyzja pożyczkodawcy będzie pozytywna, środki od razu zostaną przelane na nasz rachunek bankowy.