› bieżące
08:13 / 11.03.2019

Czy ubezpieczenie na życie dla seniora jest opłacalne?

Czy ubezpieczenie na życie dla seniora jest opłacalne?

Podeszły wiek dla niektórych towarzystw ubezpieczeniowych jest przeszkodą do zawarcia polisy na życie, jednak nawet seniorzy mogą się ubezpieczyć. Czy warto wykupić ubezpieczenie po 60. roku życia? Dowiedz się więcej na ten temat.

  1. Ubezpieczenie dla seniorów, czyli dla kogo?
  2. Ile kosztuje polisa dla seniora?
  3. Co daje ubezpieczenie na życie dla seniora?

Jeżeli senior zamierza wykupić ubezpieczenie na życie, może napotkać pewne trudności. Znalezienie atrakcyjnej oferty zajmie nieco więcej czasu, lecz jest możliwe, nawet gdy ubezpieczony ma więcej niż 75 lat.

Ubezpieczenie dla seniorów, czyli dla kogo?

Ubezpieczenia dla seniorów na rankomat.pl są kierowane do osób, które ukończyły co najmniej 50. lat. Choć powszechnie uznaje się, że seniorzy mają co najmniej 60 lat, towarzystwa ubezpieczeniowe nieco inaczej podchodzą do tej kwestii. W niektórych ubezpieczalniach polisy na życie dla seniorów są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn, którzy ukończyli 50-55. rok życia. Dzieje się tak, gdyż w tym wieku gwałtownie wzrasta ryzyko ubezpieczeniowe. W szóstej dekadzie życia wiele osób poważnie choruje, zapada na nowotwory i traci zdolność do pracy.

Ubezpieczenie dla seniorów jest kierowane do osób, które ukończyły co najmniej 50. rok życia, lecz mają nie więcej niż 75-80 lat. Osoby starsze zwykle spotykają się z odmową objęcia ubezpieczeniem, gdyż ryzyko śmierci w ich wieku gwałtownie wzrasta. Za odmową ze strony ubezpieczalni przemawiają statystyki - mężczyźni w Polsce żyją średnio 74 lata, a kobiety - 82 lata (dane GUS z 2018 roku).

Ile kosztuje polisa dla seniora?

Koszt polisy dla seniora jest wyższy niż ubezpieczenia na życie dla młodszych osób. Ubezpieczenie wykupowane w podeszłym wieku jest również droższe niż polisa opłacana przez osobę w tym samym wieku od co najmniej kilku lat. Wysokość składki jest ściśle uzależniona od wieku ubezpieczonego - im jest starszy, tym więcej kosztuje ubezpieczenie. Aby znaleźć możliwie najtańszą polisę z szerokim zakresem ochrony, dobrze jest sprawdzić, ile kosztuje ubezpieczenie na życie w rankomat.pl.

W ramach polisy na życie dla seniora można ubezpieczyć się nie tylko na wypadek śmierci, ale i poważnego zachorowania, śmierci współmałżonka lub pobytu w szpitalu. Generuje to dodatkowe koszty, dlatego warto dokładnie przemyśleć, jaki zakres ochrony powinna mieć polisa. Co ważne, towarzystwo ubezpieczeniowe może zażądać, by senior przed zawarciem umowy przeszedł badania lekarskie. W ich trakcie lekarz ocenia, czy ubezpieczony cierpi na schorzenia, które w krótkim czasie mogą doprowadzić do poważnego pogorszenia się zdrowia seniora.

Co daje ubezpieczenie na życie dla seniora?

Czy wykupienie ubezpieczenia dla seniora jest opłacalne? Z reguły tak. Jeżeli składka jest akceptowalna dla osoby w podeszłym wieku, na polisie można sporo zyskać. Dzięki niej senior może zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci, pozostawiając im odszkodowanie umożliwiające zorganizowanie pogrzebu. Zasiłek pogrzebowy wynosi w 2019 wynosi maksymalnie 4000 złotych, co jest sumą niewystarczającą, by pokryć wszystkie koszty związane z godnym pochówkiem. Ponadto małżonek lub dzieci otrzymają pieniądze, które umożliwią im dalsze, spokojne życie. Dodatkowo senior w ramach polisy na życie może uzyskać odszkodowanie na wypadek poważnej choroby (np. udaru niedokrwiennego, zawału serca, nowotworu), wypadku, trwałej niezdolności do pracy, czy też za okres pobytu w szpitalu po poważnej operacji. Dzięki dodatkowym środkom seniorowi łatwiej jest wrócić do zdrowia, a także poradzić sobie z wieloma przeciwnościami losu.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%