› bieżące
08:15 / 05.07.2019

Czy usługi cateringowe opłacają się firmom?

Czy usługi cateringowe opłacają się firmom?

Dziś dobrzy pracownicy są bardzo cenieni. Firmy muszą zadbać nie tylko o dobrą pensję, ale i odpowiednią atmosferę w pracy. W miejscu pracy spędzamy więcej czasu jak w domu i powinno ono być jak najbardziej przyjazne, a żaden pracownik nie pomyśli o zmianie firmy. Wiele sposobów jest, aby dać znać pracownikom, że firma ich docenia. Posiłki w pracy są ważną częścią życia firmy. To właśnie na przerwach pracownicy integrują się razem. Później te znajomości procentują przy wspólnej pracy, projektach i wydajności. Już prawo pracy narzuca obowiązek na pracodawcę zapewnienia pracownikom wody do picia czy też posiłków profilaktycznych. Przysługują one pracownikom pracującym w szczególnych warunkach określonych odpowiednimi przepisami. Dzisiejszy pracodawca odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, idzie o wiele dalej niż nakazuje mu prawo pracy. Kuchnie zakładowe zaopatrzone tylko w kawę, herbatę, cukier już dawno są przeżytkiem. Dziś to nowoczesne, przyjazne pomieszczenia wyposażone w ekspresy do kawy i mikrofalówki, aby zadowolić predyspozycje pracowników.

Posiłki dla pracowników.

Jest wiele okazji, kiedy możemy do firmy zamówić catering.

 • Może to być lunch raz na tydzień lub codziennie w zależności od zamożności firmy.
 • Raz w tygodniu kosze owoców.
 • Raz w tygodniu słodki poczęstunek do kawy.
 • Imieniny czy urodziny pracowników.
 • Przyjęcia świąteczne, które są często robione przez pracodawców. Uczestniczą w nim nie tylko pracownicy, ale i szefowie, którzy starają się pokazać od innej strony.

To tylko propozycje, którym sprostają dobre firmy cateringowe. Wybierając firmę, kierujmy się dobrą jakości jedzenia, dużym doświadczeniem, dobrymi opiniami, a także, aby koszty usługi były czytelne. Takie usługi możemy znaleźć w jednej z firm https://cateringoo.pl/ , która proponuje usługi na każdą okazję.

Catering do celów reprezentacyjnych.

Catering nie tylko jest przydatny dla poprawy jakości pracy pracowników, ale przede wszystkim do celów reprezentacyjnych.

 • Imprezy firmowe, różnego rodzaju bankiety dotyczące działalności firmy.
 • Szkolenia i konferencje, na których dobrej jakości catering będzie dobrze świadczył o firmie.
 • Spotkania biznesowe. Każda firma chce dobrze wypaść przed potencjalnymi wspólnikami  w interesach. Elegancki i efektowny catering powinien zrobić dobre wrażenie i zachęcić do rozmów o interesach.
 • Imprezy plenerowe, pikniki, festyny na świeżym powietrzu rozsławia firmę w okolicy i sprawią, że będzie się dobrze o firmie mówić i pisać. Dobra opinia na pewno zaowocuje lepszą sprzedażą produktów czy usług. Aprobata lokalnego rynku jest bardzo ważna w rozwoju firmy.

Czy finanse wydane na catering się zwrócą?

 • Przedsiębiorca powinien sprawdzić, czy jego profil działalności pozwala na odliczenie podatku VAT w związku z usługą cateringowa. Jeżeli wydatki są ponoszone na jedzenie, aby zapewnić pracownikom odpowiednie warunki pracy to będą stanowić koszty firmy.
 • Zadowoleni pracownicy, którzy docenią możliwość pracy w dobrych warunkach.
 • Dobra opinia o firmie jest bezcenna. 

Badając rynek oraz kondycję firmy, może warto sprawdzić, czy aby korzystanie z usług firmy Cateringoo nie będzie korzystne dla naszej firmy. Koszty, które na początku mogą się wydać duże, po analizie i sprawdzeniu opinii otoczenia, mogą już być mniej istotne. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%