› bieżące
10:36 / 04.06.2019

Czy w aptekach online jest taniej?

Czy w aptekach online jest taniej?

Handel internetowy zawitał już chyba do każdej dziedziny, również owej farmaceutycznej. Apteki internetowe zapewniają szansę wykupienia środków, suplementów diety oraz pozostałych profesjonalnych artykułów bez konieczności wychodzenia z domu.

Apteka internetowa: trochę odmienny wybór, odmienne reguły zwrotów

Drogą internetową nie zakupimy środków dostępnych tylko z przepisu specjalisty. Apteki mogą ponieważ prowadzić sprzedaż wysyłkową tylko środków OTC (bez recepty). Żadnych tymczasem ograniczeń nie mają w wypadku wysyłkowej sprzedaży całej reszty aptecznego wyboru, natomiast zatem suplementów diety, produktów leczniczych, kosmetyków lub środków konsumpcyjnych profesjonalnego przeznaczenia dietetycznego. Inne są także regulacje dotyczące możliwości zwrotu kupionego artykułu. Prawo farmaceutyczne zabrania farmaceutom przyjmowania zwrotów artykułów medycznych. Wyjątek stanowią jedynie sytuacje, kiedy środek ma wadę jakościową bądź został źle wydany. Apteka typowa zdecydowanie różni się od owej internetowej. W sieci odnaleźć można znacznie więcej artykułów aniżeli w owej stacjonarnej. To pierwsza podstawowa rozbieżność. Apteka internetowa zwykle ma ogromny magazyn oraz jest dostosowana do dużego obrotu. Dzięki temu może ona oferować na własnej stronie internetowej ogromną ilość środków oraz preparatów.

W jakiej aptece internetowej kupić?

W sieci jest mnóstwo sklepów udających apteki. Więc, żeby mieć gwarancję, iż kupimy odpowiedni środek, natomiast nie nieznaną oraz toksyczną substancję, należy zwracać uwagę na to, czy na stronie internetowej konkretnej apteki, znajduje się profesjonalny przycisk. Jest to biały krzyżyk, na tle z pasków w takiej oto kombinacji, patrząc od góry: pierwszy pasek jest szary, kolejny ciemnozielony, trzeci oliwkowy oraz ostatni, czwarty w odcieniu typowej zieleni. Po kliknięciu na nadmienione logo, zostaniemy przekierowani do rejestru Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Odnajdziemy tam dane o aptece z jakiej korzystamy oraz dowiemy się czy ma ona pozwolenie Inspektoratu Farmaceutycznego. Legalna apteka musi mieć na stronie numer telefonu do dyżurnego aptekarza działający w porach pracy apteki, i link do Biuletynu Informacji Publicznej Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Niedroga apteka internetowa – lecz czy odpowiednia?

Wielu chorych zastanawia się, jak dobrać odpowiednią aptekę internetową. Cena ma znaczenie, jednakże pamiętać należy o paru sprawach. Rozbieżności w cenach w legalnie działających aptekach dotyczą tylko środków bez recepty natomiast również tychże wydawanych na receptę, lecz bez refundacji. W owej kwestii aptekarze mają dowolność: mogą wykorzystywać niskie ceny w celu podniesienia własnej atrakcyjności, lub wysokie, aby przy stosunkowo mniejszej sprzedaży, zagwarantować sobie właściwy poziom dochodu. Jednakże finansowane środki na receptę w każdej aptece internetowej oraz stacjonarnej powinny kosztować tyle samo. Ponadto, gdy zamawiamy w aptece online środki bez recepty z dostawą do domu, powinniśmy także mieć na uwadze kanony dotyczące dostawy i legalności pozyskiwanego asortymentu.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%