› bieżące
06:41 / 25.09.2014

Czy w Elblągu powstanie park dla psów?

Czy w Elblągu powstanie park dla psów?

fot. www.mojepolkowice.pl

Wielbiciele czworonogów nie mają w naszym mieście prostego życia. Psa mogą wyprowadzić na terenie Elbląga tylko na smyczy i w kagańcu. Nie ma więc szans, aby zwierzę mogło wybiegać się w mieście. Jednak jest szansa, że być może wkrótce to się zmieni.

W budżecie obywatelskim na rok 2015 pojawił się projekt budowy parku dla psów. Wniosek zyskał już wstępną akceptację, o co walczyli miłośnicy tych zwierząt, zakładając nawet specjalny fan page w portalu facebook (park dla psów).

Autorzy wniosku wskazują, że Elbląg nie jest miastem zbyt przyjaznym dla właścicieli psów i ich pupili. Nie mamy praktycznie żadnych miejsc, gdzie psy można swobodnie puścić, aby mogły się wybiegać. Dlatego autorzy projektu do budżetu obywatelskiego chcą, aby w naszym mieście powstało miejsce – park dla psów, gdzie czworonogi mogłyby bez problemów biegać, bawić się z innymi psami a ich właściciele spotkać się i porozmawiać o swoich zwierzakach.

Projekt budowy parku dla psów uzyskał akceptację i od 22 września br. można już na niego głosować.

Teraz już tylko od elblążan zależy, czy w naszym mieście powstanie takie miejsce, gdzie właściciele psów, bez obaw o karę mandatu, będą mogli spuścić swojego psa ze smyczy.

11
0
oceń tekst 11 głosów 100%