› bieżące
15:49 / 08.01.2018

Czy w Elblągu znacznie wzrosną opłaty za parkowanie? Jest niestety taka możliwość...

Czy w Elblągu znacznie wzrosną opłaty za parkowanie? Jest niestety taka możliwość...

fot. Marcin Mongiałło (archiwum elblag.net)

4 stycznia rząd zatwierdził projekt nowelizacji ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym. Zapisy dotyczące opłat za parkowanie skierował na drogę konsultacji międzyresortowych. Nie jest zatem pewne, czy faktycznie będzie możliwość ich podniesienia. Wiele niestety na to wskazuje, że tak... Byłaby to bardzo smutna wiadomość dla elblążan. Wiadomo bowiem, że gdy brakuje pieniędzy chętnie sięga się do kieszeni obywateli. 

Przepisy dotyczą miast powyżej 100 tys. mieszkańców (wcześniej mówiło się o miastach powyżej 200 tys. mieszkańców). Opłaty za parkowanie mają być powiązane z wysokością płacy minimalnej. W miastach, które mają więcej niż 100 tys. mieszkańców planuje się umożliwić tworzenie śródmiejskich stref płatnego parkowania z opłatą wynoszącą do 0,45 procent płacy minimalnej. Zważywszy na obecną jej wysokość byłoby to nawet ponad 9 zł za godzinę postoju!

O ewentualnym podniesieniu stawek za parkowanie zadecydują w przyszłości elbląscy radni. Dzisiaj opłata za godzinę parkowania w Strefie Płatnego Parkowania w Elblągu wynosi 1,9 zł, po zmianach może to być nawet 9 złotych (nawet więcej – w przypadku wzrostu płacy minimalnej). Biorąc pod uwagę fakt, że mamy w tym roku wybory samorządowe jest bardzo mało prawdopdoobe, aby w najbliższych miesiącach (a nawet roku) elbląscy radni próbowali podnieść wysokość opłat w srefie platnego parkowania.

Przypomnijmy, że obecnie w Elblągu opłata za pierwszą godzinę parkowania w Strefie Płatnego Parkowania (SPP) wynosi 1,9 zł (za drugą godzinę - 2 zł, za trzecią - 2,1 zł, natmiast za czwartą i każdą kolejną godzinę - 1,9 zł). 

Zobacz: cennik Strefy Płatnego Parkowania w Elblągu  

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%