› dzieci i rodzina
06:08 / 25.07.2013

Czy zapomniany plac zabaw przy ul. Lotniczej wróci do stanu świetności?

Czy zapomniany plac zabaw przy ul. Lotniczej wróci do stanu świetności?

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Szczęśliwe twarze dzieci biegających po placu zabaw, to marzenie rodziców mieszkających w oddzielonej torami części Elbląga. W pobliżu osiedla wojskowego przy ul. Lotniczej, znajduje się teren z założenia przeznaczony dla najmłodszych. Wątpliwości wzbudzają jednak jego stan techniczny oraz wizualny.

Rzeczywistość pozostawia wiele do życzenia. Teren należący niegdyś do Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, został przekazany Gminie Miastu Elbląg razem z obszarem po 14 Batalionie Remontu Lotnisk. Oprócz ziemi, miasto przejęło również dwie piaskownice, połamane ławki oraz zaniedbane boiska do piłki nożnej i koszykówki.

W pobliżu znajduje się niewielki, nowoczesny plac zabaw. Dzieci mimo to, zachęcone polami do gry i obszernym terenem, nadal korzystają z miejsca zaniedbanego. Na chwilę obecną mają do dyspozycji kilka zniszczonych konstrukcji i niekoszoną od długiego czasu trawę. Fakt, że najmłodsi wciąż tam przebywają, wydaje się być podstawowym powodem do poprawienia jakości tegoż placu, oraz jego doposażenia.

Według informacji jakie uzyskaliśmy w Urzędzie Miasta, nie zapadły jeszcze decyzje w związku z zagospodarowaniem tego terenu w przyszłości. Nie wiadomo zatem, czy istniejący plac zabaw zostanie poddany renowacji.

Po zgłoszeniu przez nas, w imieniu mieszkańców ul. Lotniczej, uwag dotyczących kondycji obiektu, otrzymaliśmy odpowiedź, która napawa nadzieją na przywrócenie blasku rzeczonemu miejscu.

- Musimy obejrzeć ten teren. Po wizytacji podjęte zostaną odpowiednie decyzje. Wizytacja odbędzie się niezwłocznie – wyjaśnia Monika Borzdyńska z Biura Prasowego Prezydenta. Do sprawy powrócimy wkrótce.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przedstawiającej obecny stan placu zabaw.

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 19