› bieżące
18:31 / 25.05.2013

Czy zegar na budynku Gimnazjum nr 5 znów będzie wskazywał nam godzinę?

Czy zegar na budynku Gimnazjum nr 5 znów będzie wskazywał nam godzinę?

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Jak bumerang wraca temat Gimnazjum nr 5. Remont budynku przynosi już wyraźne efekty – wymienione okna, kolorowa struktura i efektowna iglica. Do głowy przychodzi jednak jeszcze jedno pytanie – czy zegar, który przyozdabia czołową ścianę przedwojennego budynku, zostanie ponownie uruchomiony?

Według informacji podanej przez Annę Kleinę z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu, w projekcie termomodernizacji szkoły nie założono naprawy oraz uruchomienia zegara. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że działania w tym kierunku zostaną podjęte.

- Obecnie nie ma decyzji odnośnie ponownego wprawienia w ruch zegara dawnej Szkoły Podstawowej nr 3. Robimy jednak rozeznanie, ponieważ byłoby to zwieńczenie całego procesu termomodernizacji – mówi Anna Kleina.

Nie oszacowano jeszcze, jaki byłby koszt naprawy i późniejszej konserwacji czasomierza, jednak gdybyśmy mogli znów widzieć poruszające się wskazówki, z pewnością byłby to widok bezcenny. Ten „mały” szczegół byłby ukoronowaniem długo wyczekiwanego remontu zabytkowej konstrukcji.

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%