› zapowiedzi
10:36 / 19.06.2013

Czym właściwie jest gra miejska? Złap kulturę w sieć

Czym właściwie jest gra miejska? Złap kulturę w sieć

fot. nadesłane

Co to jest gra miejska? Takie pytanie pada ze strony potencjalnych uczestników organizowanej przez Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" gry miejskiej „Złap Kulturę w sieć”. Odpowiedź znajduje się poniżej, a czas przyjmowania zgłoszeń do gry, odbywającej się w przestrzeni Elbląga, upływa 23 czerwca. Na najlepsze drużyny czekają kulturalne nagrody.

Gra miejska to zabawa odbywająca się w przestrzeni miejskiej. Jest połączeniem klasycznych podchodów, happeningu, czy nawet gry komputerowej. To nowoczesna forma zdobywania i poszerzania wiedzy na temat własnego miasta – atrakcyjnych miejsc, wydarzeń kulturalnych, uzdolnionych mieszkańców, ale również historii i dorobku kulturowego miasta.

Podążając trasą gry „Złap kulturę w sieć”, uczestnicy napotkają szereg zadań i wskazówek, które doprowadzą do rozwiązania zagadki i pomogą poznać sekret Kopernika. Specjalnie na potrzeby gry powstała fabuła – napisała ją elbląska pisarka Agnieszka Pietrzyk.

Gra odbywać się będzie w przestrzeni Elbląga. Skierowana jest do mieszkańców miasta i okolic. Do zabawy można zgłosić się w grupach (3-5 osobowych) lub indywidualnie. Osoby, które zgłoszą się pojedynczo zostaną połączone w zespoły. Na najlepszą grupę czekają atrakcyjne nagrody – zaproszenia na wydarzania kulturalne i nagrody rzeczowe.

Gra miejska „Złap kulturę w sieć” odbędzie się w sobotę, 29 czerwca. Początek o godzinie 10.00, a czas trwania zabawy zależny jest od tego, jak gracze będą radzić sobie z zadaniami. Najpóźniej skończy się o godz. 17.00.

Zgłoszenia, które należy przesłać do 23 czerwca oraz pytania można kierować na adres: agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl lub zuzanna.gajewska@swiatowid.elblag.pl

Grają: Biblioteka Elbląska, Centrum Sztuki Galeria El, Departament Kultury UM Elbląg, Klub Muzyczny Mjazzga, Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Warmińsko–Mazurska Biblioteka Pedagogiczna.

Autor: Zuzanna Gajewska

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%