› bieżące
08:30 / 01.03.2022

Czym zastąpić smartfon lub komputer? 3 pomysły na przyjemne i pożyteczne spędzenie czasu z dziećmi

Czym zastąpić smartfon lub komputer? 3 pomysły na przyjemne i pożyteczne spędzenie czasu z dziećmi

Nie wiesz, jak oderwać dziecko od ekranu i zastanawiasz się, co mu zaproponować, żeby z chęcią spędziło z Tobą czas? Postaw na interesujące zabawy i edukacyjne akcesoria, dzięki którym pociecha może rozwinąć swoje umiejętności. Zaproś ją do swojego świata – ugotujcie coś razem lub wybierzcie się wspólnie na poszukiwanie skarbów. Przeczytaj i wypróbuj nasze sprawdzone pomysły.

Tablice manipulacyjne – stymuluj rozwój dziecka przez zabawę

Ekran smartfona przyciąga wzrok dziecka, lecz nie jest wskazane, żeby maluszek często z niego korzystał. Podobnie jest z komputerem. Warto postawić na aktywności o charakterze edukacyjnym, które stymulują rozwój dorastającego umysłu. Zamiast internetowej bajki zaproponuj mu zabawę na tablicy manipulacyjnej, dzięki której rozwinie wiele kluczowych umiejętności. Wersję tego produktu przeznaczoną dla dziewczynek zamówisz na stronie https://woobiboo.com/kategoria-produktu/tablice-manipulacyjne/dla-dziewczynek/.

Tablica sensoryczna to nic innego jak panel z profesjonalnie przymocowanymi akcesoriami o różnej specyfice. Zabawa rozmaitymi przedmiotami wydającymi dźwięki lub inne odgłosy jest dla dziecka bardzo ciekawa, a ponadto uczy zdolności koncentrowania się, obserwowania zmian zachodzących pod wpływem wykonywania konkretnych czynności czy zachęca do szukania rozwiązań. Tablica manipulacyjna umożliwia dodatkowo poprawę zdolności z zakresu małej motoryki. Nie są to umiejętności wrodzone, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, żeby umożliwić maluchowi ciągłe ich doskonalenie. Szeroki wybór tego rodzaju tablic znajduje się na stronie https://woobiboo.com/.

Gotowanie – doskonały sposób na rodzinną zabawę

Zaproszenie już troszkę większych dzieci do wspólnego gotowania to świetny pomysł, bo maluchy uwielbiają wcielać się w dorosłych. Realizowanie prostych, ale angażujących zadań podczas przygotowywania obiadu czy deseru sprawi im wiele frajdy, ale uczy też odpowiedzialności i pracowitości. Wykonywanie rozmaitych czynności rozwija motorykę, koordynację oko-ręka i przekłada się na większą samodzielność w przyszłości.

Pamiętaj, że jeżeli zapraszasz dzieci do kuchni, faktycznie pozwól im wykonywać dane zadania. Nie przejmuj sterów, chcąc pokazać, jak zrobić coś lepiej czy szybciej. Maluch sam powinien zmierzyć się z wyzwaniem, ponieważ właśnie wtedy nauczy się najwięcej. Jeśli wyręczasz dzieci lub od samego początku każesz im tylko obserwować, szybko stracą zainteresowanie. Zwróć uwagę na to, żeby tłumaczyć, co się dzieje, opisywać konkretne etapy i odpowiadać na wszystkie pytania.

Podchody – zabawa w małych detektywów

To zabawa stara jak świat, a jednak wciąż wyjątkowo popularna. Z chęcią bawią się w nią i dzieci, i dorośli. Doskonale nadaje się jako pomysł na nudę w deszczowy dzień, ale świetnie sprawdza się także podczas pięknych słonecznego dni – wtedy przybiera najczęściej postać rozbudowanej gry terenowej. Niezależnie jednak od okoliczności mogą zagrać w nią nawet najmłodsze dzieciaczki. Wszystko zależy od Ciebie. To Ty, jako rodzic, ustalasz zasady i tworzysz zagadki odpowiednio dopasowane do wieku pociech. Nie zapomnij o nagrodzie, która powinna znajdować się przy ostatnim punkcie kontrolnym. To właśnie poszukiwanie skarbu sprawia dzieciakom najwięcej frajdy i motywuje do działania.

Jeżeli więc nie wiesz, co zaproponować swoim pociechom, postaw na podchody. To mnóstwo dobrej zabawy, a ponadto perfekcyjny trening łączący logiczne myślenie i kreatywność wraz z aktywnością fizyczną. W przypadku, gdy Twój maluch jest jedynakiem, szukaj razem z nim i stymuluj jego myślenie – podpowiadaj, naprowadzaj, zadawaj pomocnicze pytania.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%