› bieżące
08:54 / 20.01.2012

Czyść kierownicę!

Czyść kierownicę!

Według najnowszych badań na kierownicy w samochodzie znajduje się dziewięć razy więcej bakterii niż na desce sedesowej w publicznej toalecie.

Naukowcy z Uniwersytetu Queen Mary w Londynie odkryli, że na każdym calu kwadratowym deski toaletowej czai się blisko 80 różnych typów bakterii, podczas gdy we wnętrzu samochodu zamieszkuje ich ponad 700.

Badanie wykazało również, że 42 procent kierowców regularnie spożywa posiłki podczas jazdy, a jedna trzecia czyści wnętrze swojego auta tylko raz w roku. Co więcej, około 10 procent badanych stwierdziło, że nigdy nie sprząta samochodu.

”Samochód jest idealnym miejscem dla bakterii, zwłaszcza jeśli w nim jemy i pozostawiamy śmieci lub resztki pożywienia”, mówi dr Ron Cutler, dyrektor departamentu biomedycznego przy Uniwersytecie Queen Mary.

”W celu uniknięcia potencjalnego zagrożenia dla zdrowia należy regularnie czyścić swój samochód wewnątrz i na zewnątrz”, dodaje dr Cutler.

Kabina pasażerska to jednak nie jedyne miejsce, w którym żyją szkodliwe bakterie. Zdaniem naukowców w bagażniku przeciętnego samochodu znajduje się ponad 1000 bakterii przypadających zaledwie na 1,5 cala kwadratowego powierzchni.

To bardzo niepokojące doniesienia, dlatego wraz z nadejściem cieplejszych dni warto zafundować swojej maszynie gruntowne sprzątanie.

źródło: infosamochody.pl

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%