12:54 / 20.05.2018

Czyste mieszkanie bez roztoczy – jak wybrać odkurzacz do domu?

Czyste mieszkanie bez roztoczy – jak wybrać odkurzacz do domu?

Odkurzacze do użytku domowego pełnią ważną funkcję, jaką jest utrzymanie czystości. Kurze i roztocza unoszące się we wnętrzach nie tylko niekorzystnie wpływają na estetykę pomieszczenia, ale także są szkodliwe dla zdrowia. Zadbaj o świeżość w swoim domu, wybierając funkcjonalne odkurzacze.

Walka z kurzem często porównywana jest do tej z wiatrakami. Roztocza i pyły gromadzą się wszędzie, a pozbycie się ich jest sukcesem krótkotrwałym. Bez względu na to, jak długo utrzymuje się efekt czystości, odkurzanie jest czynnością, którą trzeba wykonywać regularnie i z należytą starannością. Aby do minimum zredukować towarzyszące jej zmęczenie postaw na odkurzacze Manta - funkcjonalne, pracujące cicho i niezawodnie. Wybór konkretnego modelu determinowany jest m.in. przez wielkość mieszkania oraz rodzaj podłóg. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów, aby inwestycja była trafiona i długoletnia.

Parametry odkurzacza — na co zwrócić uwagę?

Zakup sprzętu RTV zawsze wiąże się z koniecznością przestudiowania jego parametrów technicznych i dopasowania ich do swoich potrzeb. Tak samo wygląda kwestia z odkurzaczem. Nieprzemyślane zakupy często skutkują nabyciem sprzętu, który jest awaryjny lub po prostu nie radzi sobie z zadaniem, jakie przed nim postawisz. Pokazuje to, że inwestycja w drogi sprzęt nie zawsze jest uniwersalną receptą. Bardziej niż design, dziesiątki niepotrzebnych funkcji czy zaawansowana elektronika liczy się dopasowanie odkurzacza do konkretnego wnętrza i obsługujących go osób.

  • Siła uciągu

Nie myl jej z mocą silnika — ta zazwyczaj nie ma bezpośredniego przełożenia na jakość pracy urządzenia, a jedynie wysokość rachunków za prąd.

Siłą uciągu to parametr, który określany jest przez producentów w litrach na sekundę — im wyższa wartość, tym większa siła zasysania brudu. Do użytku domowego wystarczą odkurzacze o maksymalnej sile 60 l/s.

Dobrze, jeśli sprzęt posiada opcję regulacji mocy ssania. Wówczas bez trudu dopasujesz jego parametry do konkretnej nawierzchni — inaczej czyści się długowłosy dywan, a inaczej lakierowany parkiet drewniany.

  • Wielkość worka

Te o mniejszej pojemności musisz częściej opróżniać, jednak to rozwiązanie ma swoją zaletę — szybciej pozbywasz się z domu nagromadzonych odpadów i kurzu, dbając tym samym o świeżość powietrza, którym oddychają domownicy. Większe worki sprawdzą się w domach o dużym metrażu, jednak mogą przekładać się na wagę całego odkurzacza.

  • Filtry wlotowe i wylotowe HEPA

Chronią silnik i oczyszczają wydalane na zewnątrz powietrze, uniemożliwiając pyłkom i roztoczom rozprzestrzenianie się. Są niezbędne zwłaszcza w domach, gdzie mieszkają alergicy, małe dzieci lub osoby cierpiące na astmę.

  • Akcesoria dodatkowe

Odkurzacze w zestawie posiadają zazwyczaj dwie plastikowe rury, worek papierowy, uniwersalną ssawko- szczotkę oraz szczelinówkę. Przydatna jest opcja automatycznego zwijania kabla do wnętrza urządzenia, co pozwala na oszczędność miejsca i bezpieczeństwo przewodów.

Sprzątanie? To nie jest męczące!

Odkurzacze są podstawowym wyposażeniem w gospodarstwach domowych, biurach, lokalach usługowych. Obecnie są używanie nie tylko do powierzchni tekstylnych, dywanów czy wykładzin. Dzięki uniwersalnemu charakterowi poradzą sobie z innymi zadaniami, kiedy chcesz wyczyścić zasłony, zdjąć pajęczyny z kątów, dotrzeć w trudno dostępne miejsca pod kanapą, posprzątać panele, parkiety, podłogi z kafelków. W przeciwieństwie do mioteł odkurzacze pochłaniają wszelkie zanieczyszczenia do środka, raz na zawsze umożliwiając ich usunięcie z Twojego domu.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%