› bieżące
08:45 / 26.03.2014

Czytam w podróży...Herberta

Czytam w podróży...Herberta

W czwartek 27 marca Filia nr 3 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Piłsudskiego włącza się w ogólnopolską akcję pod hasłem „Czytam w podróży...Herberta”, której celem jest promowanie twórczości autora „Pana Cogito”. Tego dnia w Filii rozdawane będą zakładki do książek z cytatami z wierszy poety. Zapraszamy do biblioteki!

Już po raz drugi akcję w ramach kampanii „Pan Cogito” organizuje Fundacja im. Zbigniewa Herberta i Klub Herbertowskich Szkół, chcąc w ten sposób zachęcić do sięgnięcia po twórczość poety. W tym roku partnerami akcji zostali też: Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Instytut Adama Mickiewicza. Tego dnia w wielu miejscach w całym kraju – bibliotekach, środkach lokomocji, będą rozdawane zakładki z fragmentami wybranych utworów Zbigniewa Herberta, które mają zainteresować twórczością poety. Dlaczego organizatorzy zachęcają do czytania Herberta w podróży? Po pierwsze, dlatego że w podróży zwyczajnie mamy zwykle więcej czasu na to, żeby poświecić czas lekturze, po drugie – dlatego że sam Zbigniew Herbert uwielbiał podróżować. – Odkrywanie świata było jego pasją i powołaniem – podkreśla Katarzyna Herbertowa, wdowa po Poecie. – Owocem jego podróży są zbiory esejów, w których dzieli się z czytelnikami swoim zachwytem nad światem – sztuką, malarstwem, architekturą, przyrodą./czytamy na stronie Fundacji

Z tej okazji w tym tygodniu w Filii odbywają się lekcje dla gimnazjalistów pt. „Godzina z Herbertem”, połączone z głośnym czytaniem poezji poety. W bibliotece zorganizowana została też wystawa książek o Zbigniewie Herbercie.

Fundacja im. Zbigniewa Herberta powstała w 2010 roku z inicjatywy wdowy po Poecie, pani Katarzyny Herbertowej. Misją Fundacji jest ochrona i upowszechnianie twórczości Zbigniewa Herberta, będącej częścią polskiego, europejskiego i światowego dziedzictwa literatury i kultury.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%