08:36 / 25.03.2013

Daj nam znać. Koncert ZdunO - hiphopowy wieczór w Elblągu

Daj nam znać. Koncert ZdunO - hiphopowy wieczór w Elblągu

23 marca odbył się długo oczekiwany i nagłaśniany na facebooku hip-hopowy koncert w pubie Klepsydra. Frekwencja zaskoczyła nie jednego imprezowicza tego lokalu - przyszło ponad 200 osób. Na koncercie pojawiły się młodzi ludzie, jak i nieco starsi. Klimat całej imprezy był wspaniały i tu ukłon w stronę organizatorów.

Po godzinie 20:00, lokal był już wypełniony po brzegi osobami, które przyszły na Zduna (gwiazdę wieczoru, 20 letniego rapera z Bartoszyc). Zduno na swoim koncie ma już wiele swoich autorskich utworów i ciągle ta ilość się powiększa. Tego wieczoru wystąpiło wielu elbląskich raperów, m.in. Bobek (który zaczynał), Vider Kraska, AmikS, Kuchcik oraz Jasz i Wac.

Gwiazda wieczoru "zagrała" jako ostatnia - w końcu to był "gwóźdź" całego programu. Odbyły się także bitwy freestyle - na słowa. Każdy mógł spróbować swoich sił.

Jak dowiedziałem się, organizatorami całej imprezy był Vider, Kraska oraz Błażej (z Młodzieżowej Rady Miasta). Koncert odbył się bez zamieszek i podobnych ekscesów. Wszyscy wspólnie dobrze się bawili. Nie patrzmy na stereotypy, wczorajszy koncert pokazał, że rap na prawdę potrafi połączyć wszystkich.

Opinii jest wiele na temat tej imprezy - większość to pozytywne komentarze. Z mojej strony to wszystko - również i mi podobało się. Nieoficjalnie wiem, że w naszym mieście zapowiadane są kolejne podobne imprezy - niekoniecznie związane z rapem.

Łukasz Pietrzyk

"Daj nam znać" to nasz nowy dział, dzięki któremu możecie do nas szybko przesłać informacje, zdjęcia a nawet krótki film. Wszystkie materiały przesłane będą zamieszczane na łamach elblag.net.

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%

Zdjęcia ilość zdjęć 1