› bieżące
17:39 / 05.04.2013

Daj nam znać. Tajemnicza inwestycja przy rzece Elbląg - zobacz zdjęcia

Daj nam znać. Tajemnicza inwestycja przy rzece Elbląg - zobacz zdjęcia

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Nasz Czytelnik przesłał nam informację o trwających pracach budowlanych na nadbrzeżu, przy rzece Elbląg. - Czy możecie wyjaśnić, co tam się dzieje? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Przez kontakt „Daj nam znać” nasz Czytalnik przesłał do naszej redakcji informacje o trwających pracach budowlanych przy nadbrzeżu rzeki Elbląg.

Między portem towarowym i jachtowym trwają prace ziemne, ustawione są zapory na rzece. Co się tam dzieje? Czy to rozbudowa portu, czy też inna inwestycja? - pisze nasz Czytelnik.

Postanowiliśmy to sprawdzić. W pierwszej kolejności wystosowaliśmy w tej sprawie zapytanie do Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Prace, o które pyta Czytelnik elblag.net, związane są z budową rurociągu refulacyjnego, związanego z pogłębianiem nabrzeży przy Bulwarze. Urobek, rurami będzie „biegł” do miejsca składowania przy terminalu przy ul. Radomskiej – informuje Anna Kleina, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Jak dowiedzieliśmy się na miejscu, od pracowników pracujących na nadbrzeżu, pogłębianie będzie odbywać się za pomocą pogłębiarki a powstały urobek odprowadzany będzie rurami do zbiornika przy ul. Radomskiej. Prace mają zacząć już w przyszłym tygodniu.

Inwestycja jest związana z budową dwóch nowych mostów na rzece Elbląg oraz przebudową nadbrzeża rzeki Elbląg.

"Daj nam znać" to nasz nowy dział, dzięki któremu możecie do nas szybko przesłać informacje, zdjęcia a nawet krótki film. Wszystkie materiały przesłane będą zamieszczane na łamach elblag.net.

17
2
oceń tekst 19 głosów 89%

Zdjęcia ilość zdjęć 17