› bieżące
07:26 / 20.06.2013

Dariusz Joński: Poprzednia władza skompromitowała się – czas na zmiany

Dariusz Joński: Poprzednia władza skompromitowała się – czas na zmiany

fot. Konrad Kosacz

Kompromis polityczny, rozwój gospodarczy Elbląga, współpraca ze wszystkimi opcjami politycznymi – takie obietnice składał dziś przed Ratuszem Staromiejskim Dariusz Joński. Parlamentarzysta wspierał kandydata na prezydenta, Janusza Nowaka. Jak zapowiedzieli politycy, przekopanie Mierzei Wiślanej jest możliwe pod rządami SLD.

Przyjechałem dziś do Elbląga, aby porozmawiać z mieszkańcami. Platforma Obywatelska pokazała już co potrafi, skompromitowała się w waszym mieście. PiS też wczoraj pokazał co robi w Radomiu - buduje pomniki.  Pewnie w Elblągu politycy z ramienia PiS również chcieliby postawić kolejny pomnik Kaczyńskiego. My z kolei pokazujemy, że chcemy rozwoju tego miasta, przy dużym kompromisie politycznym. Nie lubimy eksperymentów. Patrząc na kandydatów z innych partii politycznych, którzy zgłaszali się na ostatnią chwilę, nigdy wcześniej nie mieli nic do czynienia z samorządem ani parlamentem, trudno wyobrazić sobie jak mogą rządzić Elblągiem. Liczymy, że uda nam się w niedzielę powstrzymać w Elblągu POPiS. Chcemy postawić na lewicę i pokazać, jak rządzi się miastem. Przekopanie kanału Mierzei Wiślanej to marzenie elblążan. Marzenie, które jest realne. Apelujemy: nie budujcie tu pomników, stawiajcie na rozwój Elbląga – komentował Dariusz Joński.

Kandydat na prezydenta z ramienia SLD, Janusz Nowak zapowiadał, że pierwszym działaniem jakie podejmie po przejęciu władzy w Elblągu, będzie stabilizacja finansowa miasta. Polityk chce dokończyć rozpoczęte inwestycje oraz stworzyć pilotażowy program utworzenia Regionalnego Centrum Praktycznej Nauki Zawodu.

- Jako kandydat na prezydenta deklaruję współpracę ze wszystkimi siłami, nie tylko politycznymi. Chcę pracować na rzecz wyprowadzenia Elbląga z kryzysu gospodarczego i ponownego wyprowadzenia go na ścieżkę dynamicznego rozwoju. Gwarantujemy, że bez względu na to kto wygra, będziemy współpracować ze wszystkimi opcjami politycznym – deklarował Janusz Nowak.

Już w środę do Elbląga przyjedzie Jerzy Wenderlich, wicemarszałek sejmu, a w piątek były premier, Leszek Miller. Czy polityczne wsparcie pomoże kandydatowi SLD Januszowi Nowakowi wygrać wybory na urząd prezydenta miasta?

3
2
oceń tekst 5 głosów 60%