› bieżące
06:21 / 24.05.2013

Darmowe badanie trychologiczne w Elblągu. Zobacz relację

Darmowe badanie trychologiczne w Elblągu. Zobacz relację

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Zaburzenia hormonalne, stres, uboga dieta, zanieczyszczenia środowiska, czynniki genetyczne. Wszystko to wpływa na kondycję skóry głowy, a co za tym idzie wygląd włosów. Dziś w salonie Fale Loki Koki, elblążanki mogły przeprowadzić darmowe badanie trychologiczne. Spytaliśmy ekspertki, czemu warto przeprowadzic to badanie.

Na czym polega badanie?

Trychologia to nowopowstała dziedzina na pograniczu dermatologii i medycyny estetycznej. Nauka ta zajmuje się kompleksowym rozpoznaniem schorzeń skóry i włosów. Badanie polega na 200-krotnym powiększeniu skóry głowy mikrokamerą. Badanie przeprowadzane jest przy użyciu preparatów naturalnego pochodzenia. Pierwsze badanie u trychologa polega na przeprowadzeniu dokładnego wywiadu z pacjentem. Po wykonaniu trichoskopii, czyli nieinwazyjnego badania łodygi włosa i skóry, stawiana jest diagnoza. Wtedy też ustala się indywidualną metodę pielęgnacji włosów.

Jakie są zalety badania trychologicznego? O tym rozmawiśmy z panią Henryką Łabas z salonu FaleLokiKoki.

- Badanie trychologiczne pomaga ustalić indywidualną pielęgnację dla każdego typu skóry. Dziś zagościło do nas 15 klientek. Kondycję skóry i włosów elblążanek badamy sekwencyjnie. Co około dwa miesiące zapraszamy do naszego salonu wszystkich zainteresowanych. Nie tylko panie są u nas mile widziane. W poprzednich akcjach uczestniczyli również mężczyźni. Najczęstszym problemem z jakim borykają się uczestnicy naszej akcji jest łojotok oraz zniszczone zabiegami fryzjerskimi włosy. Badanie przeprowadzane jest za darmo, do tego przygotowujemy próbki kosmetyków, które polecamy przy określonym typie skóry - mówi Henryka Łabas.

Co powinno cię zaniepokoić?

Łojotokowe zapalenie skóry głowy, wypadanie włosów, łuszczyca, łysienie plackowate i androgenowe, włosy zniszczone zabiegami fryzjerskimi, podrażniona skóra głowy, zaczerwienienia i wypryski - wszystkie te dolegliwości powinny wzbudzać niepokój i zachęcać do wizyty u specjalisty. Każde schorzenie wykryte we wczesnym stadium można wyleczyć. Czasami niewielkie zmiany, poprawiają kondycję włosów.

- Po strukturze włosów można określić to w jaki sposób odżywiamy się. Sprężyste i nawilżone włosy to nasza wizytówka. Cieszę się, że zainteresowanie włosami rośnie, bo mocne włosy to okaz zdrowia. Przy codziennych zabiegach, takich jak mycie czy suszenie powinniśmy kierować się zasadą: im mniej tym lepiej. Może to dziwić, ale nigdy całkowicie nie zmyjemy kosmetyków pielęgnacyjnych z włosów. Dlatego warto co jakiś czas wykonać peeling skóry głowy, w celu oczyszczenia skóry ze zgromadzonych składników. Pamiętajmy myjmy głowę delikatnymi, kolistymi ruchami - mocne szorowanie skóry, sprzyją produkcji sebum, to z kolei sprawia, że włosy szybciej się przetłuszczają - mówi Henryka Łabas.

Kuracja, która może ci pomóc

Celem kuracji naprawczej jest przywrócenie poziomu nawilżenia oraz polepszenie ukrwienia głowy. Mikrokrążenie w naczyniach włosowatych wpływa na stymulację wzrostu nowych włosów. Ważne jest rozpoczęcie pielęgnacji od cebulek włosów, ponieważ zdrowy włos wyrośnie wyłącznie z silnej, dobrze odżywionej cebulki. Polecane są ampułki zagęszczające włosy oraz kuracja keratynowa - zabiegi te można wykonywać w domu jak i salonie fryzjerskim.

Leczenie trychologiczne ma charakter interdyscyplinarny. Przczyn zaburzeń funckjonowania skóry jest bardzo wiele. To złożony problem, który należy skonsultować z dermatologiem, endokrynologiem i ginekologiem.
 

22
0
oceń tekst 22 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 6