› bieżące
12:26 / 19.09.2012

Dawna siedziba Radia El zostanie sprzedana

Dawna siedziba Radia El zostanie sprzedana

fot. Konrad Kosacz

Miasto wystawi na sprzedaż ponad 200-metrowy lokal użytkowy przy ul. 1 Maja 2 po nieistniejącej rozgłośni Radia El. Mieszczące się na czwartej kondygnacji biura, od kilku miesięcy pozostają puste. Do dziś urzędnikom nie udało się znaleźć nowego najemcy. Wobec tego zdecydowano się na ich zbycie.

Pomieszczenia biurowe przy ul. 1 Maja 2 o łącznej powierzchni 202 m2, od lat były siedzibą redakcji i biura reklamy Radia El. Lokalna stacja po blisko 20 latach nadawania, 5 marca 2012 r. zakończyła swoją działalność. Częstotliwość, na której można było jej słuchać, została przejęta przez Radio ESKA. Ogólnopolska stacja otworzyła w Elblągu swój oddział, jednak zrezygnowała z najmu dawnych pomieszczeń Radia El przy ul. 1 Maja 2. ESKA swoją siedzibę ulokowała przy ul. Wigilijnej 19-21 na Starym Mieście.

Należący do miasta lokal użytkowy przy ul. 1 Maja 2 nie znalazł nowego najemcy, stąd magistrat zdecydował o wystawieniu go na sprzedaż. Lokal położony jest na 3 piętrze, składa się z 10 pomieszczeń biurowych, pomieszczenia technicznego, łazienki, wc i korytarza. Jego stan techniczny określony został jako dostateczny. Wymaga jednak remontu i modernizacji.

Wczoraj decyzję umożliwiającą zbycie biura po rozgłośni Radia El podjęli elbląscy radni. Lokal zostanie wystawiony na sprzedaż w drodze przetargu.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%