› bieżące
09:50 / 14.12.2013

Debata społeczna o dopalaczach i narkotykach

 Debata społeczna o dopalaczach i narkotykach

fot. nadesłane

Ponad 120 uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu wzięło udział w spotkaniu poświęconym narkotykom i dopalaczom. Policja wspólnie z elbląskim Sanepidem od listopada br. zrealizowała już 30 takich prelekcji, w których uczestniczyły 732 osoby. Tematem poruszanym na zajęciach były skutki prawne i zdrowotne zażywania dopalaczy i narkotyków.

Policjant prewencji kryminalnej elbląskiej Policji nadkom. Marek Cieslak, oraz Marek Jarosz – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Elblągu zaprezentowali aspekty prawne i medyczne wraz z konsekwencjami zażywania dopalaczy i narkotyków. Na spotkaniu zostały zaprezentowane rodzaje środków odurzających wraz ze zdjęciami.

Były także opinie młodych ludzi dotyczących przyczyn sięgania po te specyfiki i samopoczucia po ich zażyciu. Wielu uczniów chętnie zadawało pytania i włączało się w dyskusję, jak również mogło zobaczyć, jak wyglądają testery do wykrywania narkotyków w organizmie. Działania Policji i Sanepidu są na bieżąco realizowane w elbląskich placówkach oświatowych.

Od listopada br. było 30 spotkań w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w których wzięły udział 732 osoby. Celem tych działań jest podnoszenie świadomości prawnej i zdrowotnej w kwestiach związanych z zażywaniem środków odurzających i dopalaczy. Dzięki funduszom ze Starostwa Powiatowego w Elblągu, policjanci wspólnie z funkcjonariuszami elbląskiej Straży Granicznej i Sanepidem stworzyli pięć tysięcy ulotek, które sukcesywnie trafiają do placówek oświatowych, urzędów, a co najważniejsze do rodziców i dzieci.

Jakub Sawicki , KMP Elbląg

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%