Debata społeczna o dopalaczach i narkotykach
fot. nadesłane
Ponad 120 uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu wzięło udział w spotkaniu poświęconym narkotykom i dopalaczom. Policja wspólnie z elbląskim Sanepidem od listopada br. zrealizowała już 30 takich prelekcji, w których uczestniczyły 732 osoby. Tematem poruszanym na zajęciach były skutki prawne i zdrowotne zażywania dopalaczy i narkotyków.
Policjant prewencji kryminalnej elbląskiej Policji nadkom. Marek Cieslak, oraz Marek Jarosz – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Elblągu zaprezentowali aspekty prawne i medyczne wraz z konsekwencjami zażywania dopalaczy i narkotyków. Na spotkaniu zostały zaprezentowane rodzaje środków odurzających wraz ze zdjęciami.
Były także opinie młodych ludzi dotyczących przyczyn sięgania po te specyfiki i samopoczucia po ich zażyciu. Wielu uczniów chętnie zadawało pytania i włączało się w dyskusję, jak również mogło zobaczyć, jak wyglądają testery do wykrywania narkotyków w organizmie. Działania Policji i Sanepidu są na bieżąco realizowane w elbląskich placówkach oświatowych.
Od listopada br. było 30 spotkań w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w których wzięły udział 732 osoby. Celem tych działań jest podnoszenie świadomości prawnej i zdrowotnej w kwestiach związanych z zażywaniem środków odurzających i dopalaczy. Dzięki funduszom ze Starostwa Powiatowego w Elblągu, policjanci wspólnie z funkcjonariuszami elbląskiej Straży Granicznej i Sanepidem stworzyli pięć tysięcy ulotek, które sukcesywnie trafiają do placówek oświatowych, urzędów, a co najważniejsze do rodziców i dzieci.
Jakub Sawicki , KMP Elbląg