14:16 / 15.10.2015

Debiutanci poskromili faworytów Awangarda Volley Ligi

Na inaugurację nowego sezonu debiutujący w rozgrywkach Awangarda Volley Ligi AKS Solidarność oraz Ludożercy z Bostonu ograli faworytów rozgrywek LOGBARTRANS i KAM. Dwie pierwsze niespodzianki zapowiadają kolejny emocjonujący sezon w siatkarskich rozgrywkach organizowanych przez MOSiR.

W cieniu Mistrzostw Europy i weekendowego Turnieju Czterech Trenerów o Puchar Prezydenta Elbląga o punkty walczą drużyny rywalizujące w Awangarda Volley Lidze organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. I choć za nami dopiero pierwsza kolejka nowych rozgrywek, to uzyskane wyniki pokazują, że zapowiada się bardzo ciekawy i emocjonujący sezon.

Bez wątpienia największą niespodzianką pierwszej kolejki była porażka obrońcy mistrzowskiego tytułu, siatkarzy LOGBARTRANS z debiutującym w rozgrywkach zespołem AKS Solidarność. Dodatkowy smaczek tej rywalizacji dodawał fakt, że w składzie AKS Solidarność znalazło się kilku zawodników, którzy w ubiegłym sezonie reprezentowali barwy LOGBARTRANSU z którym sięgnęli po mistrzostwo ligi. Na boisku sentymentów już jednak nie było, a zawodnicy po obu stronach siatki mieli w głowach jeden cel, jakim była wygrana i zapisanie na swoim koncie pierwszych w sezonie punktów.

W pierwszym secie lepiej poradzili sobie siatkarze AKS Solidarność, którzy po zaciętej walce wygrali 25:21. Jeszcze bardziej wyrównana była druga partia. Obie drużyny walczyły niemal o każdą piłkę, ale po raz drugi na zakończenie seta więcej powodów do zadowolenia mieli siatkarze Solidarności, którzy tę partię rozstrzygnęli na swoją korzyść, wygrywając 25:23. Obrońcy mistrzowskiego tytułu swoje wszelkie atuty zaprezentowali dopiero w partii trzeciej. I choć losów meczu nie zdołali już odwrócić, to wygrali seta 25:17 dzięki czemu na swoje konto mogli dopisać jeden punkt.

Ciężką przeprawę mieli także wicemistrzowie poprzedniego sezonu, którzy podobnie jak LOGBARTRANS pierwszej kolejki nie zaliczą do udanych. Siatkarze KAM na inaugurację ligi przegrali z debiutującą ekipą Ludożercy z Bostonu. Pierwszy set, wygrany 25:23, nie zapowiadał straty punktów, jednak w drugiej partii role się odwróciły i to Ludożercy z Bostonu zaczęli częściej punktować w efekcie set zakończył się ich wygraną 25:19. Najbardziej wyrównana była decydująca partia. W trzecim secie żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie zdecydowanej przewagi w efekcie o losach decydowała walka na przewagi. Wojnę nerwów lepiej znieśli Ludożercy z Bostonu, wygrywając trzeciego seta 27:25 i cały mecz 2:1.

Podobnie jak w ubiegłym sezonie w każdej kolejce Awangarda Volley Ligi z grona zwycięskich drużyn wybierany będzie najlepszy zawodnik tygodnia, do którego trafi podwójne zaproszenie na mecz LOTOSU Trefla Gdańsk. W 1. kolejce wyróżnienie MVP otrzymał Mariusz Wojdag z zespołu ZNP Elbląg.

Wyniki 1. kolejki: LOGBARTRANS - AKS Solidarność Elbląg 1:2 (21:25, 23:25, 25:17) KAM - Ludożercy z Bostonu 1:2 (25:23, 19:25, 25:27) KOLEX Hale Stalowe - MKS Truso 3:0 (25:18, 25:12, 28:26) ZNP Elbląg - Merkury Elbląg 3:0 (25:9, 25:21, 25:12) Techtrans Elbląg - Sisley Volley Team 1:2 (25:21, 6:25, 24:26)

----------------------

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOS Trefl Gdańsk. Zespół z Trójmiasta to aktualni wicemistrzowie Polski, którzy w nadchodzącym sezonie nie tylko będą bronić srebrnych medali wywalczonych w PlusLidze, ale także zagrają w Lidze Mistrzów. LOTOS Trefl Gdańsk swój pierwszy mecz w tej elitarnej lidze rozegra 3 listopada, a rywalem gdańszczan będzie zwycięzca ubiegłorocznego Pucharu Challenge – serbska Vojvodina Nowy Sad. Prócz tego żółto-czarni zagrają z wicemistrzem Włoch – Modena Volley oraz mistrzem Słowenii – ACH Volley Lublana. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.