› prezentacje
09:30 / 12.02.2013

Debiutancka płyta Tomka Steńczyka "Myślibitwa" już w sprzedaży

Debiutancka płyta Tomka Steńczyka

W lutym 2013 nakładem wydawnictwa Cytryna.pl ukazał się na polskim rynku album „Myślibitwa” - fonograficzny debiut pochodzącego z Elbląga gitarzysty, wokalisty i kompozytora Tomasza Steńczyka.

Autorem słów do większości kompozycji jest Sławomir Wolski – poeta i muzyk, znany ze współpracy m.in. z Renatą Przemyk i Mariuszem Lubomskim. „Myślibitwa” to płyta dojrzała i wielobarwna. Teksty Wolskiego stawiają istotne pytania o współczesność, miłość i przemijanie, są z jednej strony pełne wątpliwości, z drugiej - dystansu do świata, jego sensów i bezsensów. Autor inteligentnie puszcza do słuchacza oko, ale przekazuje w tym jednocześnie niejedną głęboką refleksję. Muzyka Tomasza Steńczyka, oscylująca między rock'n'rollową, folkową, i bluesową stylistyką, znakomicie podkreśla treść słów. Charakterystyczny i urzekający wokal, doskonałe brzmienie zespołu (z wyrazistym saksofonem barytonowym), przemyślane kompozycje i aranżacje – wszystko to czyni „Myślibitwę” jedną z najciekawszych produkcji muzycznych ostatnich lat.

 Tomasz Steńczyk swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 16 lat jako gitarzysta i wokalista lokalnego zespołu bluesowego, był także liderem powstałej pod koniec 2005 grupy „Mechaniczna Pomarańcza”. Jest laureatem najważniejszych festiwali piosenki w Polsce, m.in. w 2010 - I miejsca 37. Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie, I miejsca i nagrody Prezydenta Krakowa na „Grechuta Festival Kraków 2010”, w 2011 - Grand Prix 15. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku, I nagrody 47. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, III nagrody XIV Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Od 2011 komponuje muzykę do słów Sławomira Wolskiego (autora takich piosenek, jak m.in. „Babę zesłał Bóg”, czy „Kochaj mnie jak wariat”). Obecnie pracuje jako akustyk w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu i koncertuje ze swoim zespołem w całej Polce.

Płytę można kupić w sklepie internetowym cytryna.pl, w empiku.

(źródło: cytryna.pl)

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%