› bieżące
13:20 / 17.07.2013

Decoupage dwuskładnikowy. Wakacje w Bibliotece Elbląskiej

 Decoupage dwuskładnikowy. Wakacje w Bibliotece Elbląskiej

fot. Biblioteka Elbląska

Nie wyjeżdżasz z miasta, a chcesz spędzić wakacyjne popołudnie w kreatywny sposób i przy okazji nauczyć się czegoś nowego? Przyjdź na zajęcia z decoupage'u w Pracowni Artystycznej Biblioteki Elbląskiej. Na najbliższych zajęciach z decoupage’u w będzie można się nauczyć techniki dwuskładnikowej ozdabiania przedmiotów.

Decoupage umożliwia własnoręczne stworzenie pięknej i oryginalnej dekoracji, która wygląda jak ręcznie malowana. Technika ta polega na efektownym zdobieniu przedmiotów (mebli, skrzynek, kasetek, tacek, doniczek, itp.) poprzez wydzieranie lub wycinanie elementów papierowych (z papierów lub serwetek) i naklejanie ich na wybraną powierzchnię: drewnianą, metalową, ceramiczną, tekturową itp. Do ozdobienia przedmiotów tą techniką potrzebne są zazwyczaj farby akrylowe, płaskie miękkie pędzle, klej do serwetek, lakier pękający itd. Technika ta nie wymaga posiadania niezwykłych zdolności plastycznych – wystarczy precyzja i odrobina chęci, a efekt jest murowany. W ten sposób można przygotować prezent dla bliskiej osoby, czy ozdobić znajdujące się w naszych domach przedmioty – butelki, doniczki, a nawet meble. Na warsztaty zapraszamy młodszych i starszych – wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się czegoś nowego, a przy okazji przekonać się, jak wiele radości może sprawić przygotowanie czegoś własnymi rękoma. Decoupage jednoskładnikowy różni się od dwuskładnikowego innym rodzajem spękań, jaki uzyskuje się w efekcie pracy. Jednoskładnikowy – efekt starej, popękanej farby; dwuskładnikowy - efekt popękanej porcelany.

Terminy najbliższych spotkań: Technika dwuskładnikowa: 22 lipca (poniedziałek) godz. 16.30 Lustro w drewnianej ramie, koszt: 60 zł

23 lipca (wtorek) godz. 16.30 Zegar, koszt: 60 zł

Biblioteka zapewnia wszystkie niezbędne materiały, a wykonane na warsztatach przedmioty uczestnicy zabierają do domów. Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie swojego udziału w zajęciach pod nr tel.: 55 625 60 06 lub 55 611 31 54 w godzinach 8.00-16.00.

Pracownia Artystyczna pok. 402 (IIIp) Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida ul. św. Ducha 3-7

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%