› bieżące
12:57 / 13.01.2014

Decoupage na Dzień Babci i Dziadka. Warsztaty w Bibliotece Elbląskiej

Decoupage na Dzień Babci i Dziadka. Warsztaty w Bibliotece Elbląskiej

fot. nadesłane

W poniedziałek 20 stycznia o godz. 16.30 Pracownia Artystyczna Biblioteki Elbląskiej zaprasza wszystkich zainteresowanych na warsztaty z decoupag'u. Tematem najbliższych zajęć będzie decoupage jednoskładnikowy. Serdecznie zapraszamy!

Tą prostą i niezwykle dekoracyjną metodą ozdobimy podkład pod kalendarz zrywkowy, który może być doskonałym prezentem na zbliżający się Dzień Babci i Dziadka (21 i 22 stycznia) lub oryginalną ozdobą naszych domów.

Decoupage umożliwia własnoręczne stworzenie pięknej i oryginalnej dekoracji, która wygląda jak ręcznie malowana. Technika ta polega na efektownym zdobieniu przedmiotów (mebli, skrzynek, kasetek, tacek, doniczek, itp.) poprzez wydzieranie lub wycinanie elementów papierowych (z papierów lub serwetek) i naklejanie ich na wybraną powierzchnię: drewnianą, metalową, ceramiczną, tekturową itp. Do ozdobienia przedmiotów tą techniką potrzebne są zazwyczaj farby akrylowe, płaskie miękkie pędzle, klej do serwetek, preparat pękający itd. Technika ta nie wymaga posiadania niezwykłych zdolności plastycznych – wystarczy precyzja i odrobina chęci, a efekt jest murowany. W ten sposób można przygotować prezent dla bliskiej osoby, czy ozdobić znajdujące się w naszych domach przedmioty – butelki, doniczki, a nawet meble. Na warsztaty zapraszamy młodszych i starszych – wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się czegoś nowego, a przy okazji przekonać się, jak wiele radości może sprawić przygotowanie czegoś własnymi rękoma.

Biblioteka zapewnia wszystkie niezbędne materiały, a wykonane na warsztatach przedmioty uczestnicy zabierają do domów. Zajęcia trwają około 3 h.

Koszt zajęć: 50 zł

Uczestnictwo w zajęciach należy potwierdzić telefonicznie pod nr tel.: (55) 625 60 06 lub (55) 625 60 13

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%