› inwestycje komercyjne
13:57 / 12.10.2012

Deichmann zwiększy swoją powierzchnię w nowych „Ogrodach”

Deichmann zwiększy swoją powierzchnię w nowych „Ogrodach”

fot. elblag.net

Międzynarodowa sieć sklepów obuwniczych Deichmann znajdzie się wśród najemców rozbudowanej części Centrum Handlowego „Ogrody” w Elblągu. Salon tej marki, który jest już obecny w „Ogrodach”, powiększy się do 563 m kw. i przeniesie do nowej części centrum.

Deichmann posiada ponad 3175 sklepów w Europie i USA oraz zatrudnia 32 500 pracowników. W ubiegłym roku sieć sprzedała 156 mln par butów na całym świecie – o 4 miliony więcej niż rok wcześniej. W tym samym czasie obroty firmy wzrosły z 3,93 mld do 4,13 mld euro, to jest o 5 proc. W Polsce sieć Deichmanna liczy ponad 200 sklepów.
 
– Cieszymy się, że udało nam się podpisać umowę na lokal w nowej planowanej części „Ogrodów” w Elblągu – mówi Wojciech Normand, wiceprezes Zarządu firmy Deichmann w Polsce. – Mamy nadzieję, że rozbudowa centrum spotka się z uznaniem klientów, co przełoży się na wzrost frekwencji, a tym samym wpłynie pozytywnie na obroty naszego sklepu. Powiększone „Ogrody”, naszym zdaniem, mają szansę zdobycia dominującej pozycji wśród innych obiektów handlowych w tym mieście.
 
Obecnie projekt jest skomercjalizowany w 50 proc. Oprócz marki Deichmann umowy podpisali już tacy najemcy, jak: Carrefour, Camaieu, Home & You, Mohito, Reserved, Cropp Town, Rossmann, Douglas czy Orsay. Dla klientów rozbudowanego centrum przygotowano też nową ofertę rozrywki i spędzania wolnego czasu – multipleks oraz liczne restauracje i kawiarnie. Jak wskazują przeprowadzone w tym roku przez inwestora badania, aż 94 proc. elblążan robi obecnie zakupy w „Ogrodach”, z czego 66 proc. regularnie. Z kolei 63 proc. badanych mieszkańców deklaruje, iż po rozbudowie zamierza jeszcze częściej odwiedzać to centrum.
 
– Nasze najnowsze badania rynkowe pokazują, że aż 73 proc. elblążan, mniej lub bardziej regularnie, odwiedza galerie handlowe w Gdańsku – mówi Krzysztof Bocianowski, Head of Asset Manangement Poland, CBRE Global Investors. – Naszym zamiarem jest zaoferowanie mieszkańcom Elbląga i całego regionu w „Ogrodach” takich marek oraz jakości rozrywki i pobytu, dla jakich dotychczas uprawiali oni tzw. turystykę zakupową. Dlatego prowadzimy rozmowy ze wszystkimi liczącymi się sieciami na rynku, z których wiele zadebiutuje poprzez „Ogrody” na elbląskim rynku, a także rozszerzamy ofertę rozrywkową, w tym o wielosalowe kino.
 
Prace przygotowawcze dotyczące rozbudowy rozpoczną się w listopadzie tego roku. Roboty budowlane na dobre ruszą jednak tuż po nowym roku. Otwarcie „Ogrodów” w nowej odsłonie nastąpi w 2014 r. Inwestorem projektu jest spółka CBRE Global Investors, a za realizację projektu i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe. Komercjalizację wspiera także CBRE. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Perfumeria Douglas pojawi się w Elblągu

09.10.2012

Sieć perfumerii Douglas znajdzie się wśród nowych najemców rozbudowywanego Centrum Handlowego Ogrody. Najemca zajmie lokal o powierzchni 253 m kw....

Komfort znika z Ogrodów

22.10.2012 komentarzy 1

Sklep Komfort, działający w Centrum Handlowym Ogrody od chwili jego powstania, opuszcza obiekt. Sklep od dziś jest zamknięty dla klientów. W pierwszej...

Trzech nowych najemców w Ogrodach

11.11.2012

Swiss, Crux i Orange – to nowe marki, które znajdą się w Centrum Handlowym Ogrody po jego  rozbudowie. Zmodernizowany obiekt pomieści 130 lokali...

RTV Euro AGD zwiększy swoją powierzchnię sprzedaży w nowych Ogrodach

24.11.2012

Polski lider rynku elektronicznego, sieć RTV Euro AGD, podpisał umowę najmu lokalu w projekcie rozbudowy Centrum Handlowego „Ogrody”, którego...