› inwestycje komercyjne
12:32 / 28.11.2012

Deweloperzy tworzą własne programy pomocowe dla klientów

Deweloperzy tworzą własne programy pomocowe dla klientów

fot. Konrad Kosacz

Trudna sytuacja na rynku mieszkaniowym oraz wygasający rządowy program pomocowy Rodzina na Swoim przyczyniają się do tworzenia przez deweloperów nowych ofert dla swoich przyszłych klientów.

Koniec roku będzie również końcem obowiązywania programu pomocowego Rodzina na Swoim. Według zapewnień Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, następny rządowy program pomocowy zacznie obowiązywać dopiero od 1 sierpnia przyszłego roku. W zaistniałej sytuacji, przez pierwsze półrocze nowego roku państwo nie będzie w żaden sposób wspierać młodych ludzi przy zakupie mieszkań. Deweloperzy w trosce o swoich klientów proponują więc własne rozwiązania, które ułatwią im zakup nieruchomości.

- Dostrzegając słabą sytuację na rynku, wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów i staramy się tworzyć własne programy, które ograniczą w znaczny sposób wydatki ponoszone przez nich z tytułu zakupu lokalu – mówi Marta Ulbrych, Pełnomocnik Zarządu dewelopera Neocity. - Naszą nową propozycją jest projekt „Mieszkanie przez dwa lata za darmo! Zapłacimy Twój czynsz”. Oferta ta dotyczy wszystkich mieszkań trzypokojowych, zakupionych do końca bieżącego roku na osiedlu na przedmieściach Warszawy. Deweloper zobowiązuje się płacić za klienta czynsz przez dwa lata, licząc od dnia odbioru lokalu. Jest to korzystna propozycja, która znacznie odciąża rodzinny budżet po zakupie własnego mieszkania – dodaje Marta Ulbrych.

Rządowy program RnS dobiega końca i już od nowego roku nie będzie można korzystać z dofinansowania w jego ramach. Dodatkowo, wszystkie szczegóły nowego programu pomocowego Mieszkanie dla Młodych nie są jeszcze znane. Taka sytuacja może skutecznie utrudnić młodym ludziom zakup mieszkania. Dlatego w nadchodzącym okresie ciekawa oferta deweloperów powinna odegrać szczególnie ważną rolę.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%