› bieżące
14:45 / 10.12.2020

Diabelski pazur - jak go stosować i na co pomaga?

Diabelski pazur - jak go stosować i na co pomaga?

To pustynna roślina, której cechą charakterystyczną są silne korzenie. Niezwykła nazwa pochodzi od nasion z których wyrastają haczykowate wyrostki. Diabelski pazur można też spotkać pod nazwą czarci pazur, hakorośl lub diabelski szpon. Sprawdź zastosowanie tej niezwykłej rośliny.

Diabelski pazur charakterystyka 

Występuje głównie w Ameryce Południowej, maksymalna wysokość jaką może osiągnąć diabelski pazur to 150 cm, ale przeważnie wysokość standardowej rośliny nie przekracza 50 cm. Charakterystyczne, czerwone kwiaty można podziwiać w porze deszczowej. Jednak najbardziej wartościowy jest korzeń, z którego pozyskuje się proszek, który z kolei służy do produkcji ekstraktów. Na bazie proszku z diabelskiego pazura można kupić: kremy, maści tabletki oraz napar. Dawniej wierzono, że Diabelski pazur uzdrawia, bo kryje w sobie niespotykaną moc. Jakie właściwości ma ta roślina? 

Diabelski pazur - właściwości i zastosowanie 

Diabelski pazur spośród innych roślin uznawanych za lecznicze wyróżnia bogaty skład, który ma ogromne przełożenie na wsparcie organizmu na różnych polach. Poniżej szczegóły: 

 • Prawidłowe trawienie
  Podstawową zaletą preparatów na bazie ekstraktów z diabelskiego pazura jest ich naturalny skład. Obecność tripertynu przekłada się na pozytywny wpływ na wydzielanie żółci. Trawienie przyspiesza i pomaga zredukować ilość tłuszczów. Wspier więc też proces odchudzania. 
 • Działanie przeciwbólowe
  Glikozydy mają wpływ na zmniejszenie bólu, są także skuteczną bronią w walce z biegunką, bólem brzucha oraz nudnościami. 
 • Działanie antybakteryjne oraz żółciopędne
  Za ten obszar odpowiedzialne są kwasy fenolowe, które oprócz ochroną antybakteryjną oraz regulacją produkcji żółci mają działanie przeciwdrgawkowe. 
 • Obniżenie cholesterolu
  Obecne w składzie sterole, mają pozytywny wpływ na poziom cholesterolu we krwi. 
 • Działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, ochrona przed reumatyzmem
  To kolei zasługa obecności irydoidów. Bardzo ważnym składnikiem jest też 8-p-kumaroiloharpagid, który wspiera organizm w walce z reumatyzmem. 
 • Antidotum na stres
  Stres o charakterze oksydacyjnym może prowadzić do wielu poważnych chorób, jak na przykład udar mózgu, czy choroba wieńcowa. Dodatkowo to właśnie stres przyśpiesza proces starzenia, kuracja na bazie ekstraktu z Diabelskiego pazura może być skutecznym rozwiązaniem. 
 • Bóle stawów, zwyrodnienia
  Po Diabelski pazur powinny sięgnąć osoby, które zmagają się z bólem o podłożu reumatycznym lub artretyzmem.

Diabelski pazur- w jakiej formie i jak dobrać dawkę? 

Z wyciągiem z Diabelskiego pazura można kupić maści kapsułki oraz nalewki. W tym przypadku dawkowanie powinno przebiegać zgodnie z informacją podaną na ulotce. Co więcej do kupienia są też kremy oraz balsamy, z których korzystamy zgodnie z zaleceniami producenta. 

Diabelski pazur przeciwwskazania- kto powinien go unikać? 

Czarci pazur nie powinien być stosowany w przypadku chorób o podłożu gastrycznym. Pod żadnym pozorem nie powinny go przyjmować osoby, które cierpią na wrzody żołądka lub dwunastnicy. Czarciego pazura nie powinno się także łączyć z innymi lekami o silnym działaniu, może on potęgować działanie leku. Nie jest polecany także diabetykom, kobietom w ciąży lub w trakcie karmienia. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%