Dieta o nikskim indeksie glikenicznym Diben DRINK
Jako cukrzyk wiesz, że zdrowa i zbilansowana dieta jest Twoim sprzymierzeńcem, w walce z chorobą. Jako osoba zagrożona niedożywieniem, masz inne zapotrzebowanie żywnościowe, które powinno być dobrane, zwracając uwagę na masę ciała, wykonywaną aktywność fizyczną czy wiek. Czym w ogóle jest dieta o niskim indeksie glikemicznym? (IG) Dlaczego warto ją stosować? O jakie produkty warto ją wzbogacić?
Dieta o niskim indeksie glikemicznym polega na dobraniu odpowiednich produktów spożywczych, dzięki którym zmiany poziomu glukozy we krwi, powinny być jak najmniejsze. Po tym, jak spożyjesz posiłek o niskim indeksie glikemicznym, insulina będzie wydzielać się w sposób analogiczny. To oznacza, że będziesz dłużej syta, dzięki czemu pobieranie tłuszczu z rezerw, będzie większe. Natomiast jedzenie produktów o wysokim poziomie IG, wpływa na odkładanie tłuszczu, przez co Twoja tkanka tłuszczowa się rozrasta, a Ty, kolokwialnie mówiąc, tyjesz.
Jak powinna wyglądać dieta o niskim indeksie glikemicznym?
Bazą Twojej diety powinny być produkty o niskim IG, czyli poniżej 50-55. Natomiast produkty, których indeks glikemiczny wynosi ponad 75, z diety powinny natychmiast zniknąć. Dodatkowo, jeśli chcesz urozmaicić swoją dietę o niskim IG lub cierpisz na zaburzenia metabolizmu glukozy, wzbogać ją o Diben Drink. Jest to kompletna dieta wysokoenergetyczna, która w jednym opakowaniu dostarcza aż 15 gramów białka. Nie zawiera laktozy oraz syropu glukozowego. Dzięki obecności składników mineralnych i kwasów tłuszczowych jednonienasyconych (MUFA), dostarczy niezbędnych składników Twojemu organizmowi. Wyśmienicie! Smakuje równie wspaniale – owoce leśne to mój ulubiony smak! To jak – kupiłaś już wszystko? Jesteś gotowa podjąć wyzwanie?
Dieta o niskim indeksie glikemicznym polega na spożywaniu posiłków w odstępach nie większych niż 3 godziny. Regularność to podstawa wielu diet. Tak samo, jak jedzenie pięciu posiłków dziennie. Pamiętaj trzy z nich – śniadanie, obiad i kolacja – stanowią Twoją bazę, są głównym źródłem energii. Dodatkowe dwa dania, mogą opierać się nawet na jednym produkcie (np. banan), aczkolwiek należy o nich pamiętać, ponieważ jedno nie istnieje bez drugiego. Warzywa i owoce należy jeść w postaci surowej. Makaron, ryż, kasza nie powinna być rozgotowywana, ponieważ to zwiększa ich indeks glikemiczny.
Urozmaicaj swój jadłospis i dbaj o siebie! Niezależnie od tego, czy cierpisz na wyżej wymienione dolegliwości, czy po prostu wyznajesz nieśmiertelną zasadę „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.