Digitalizacja. A co to?
Z okazji 55-lecia Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu Regionalna Pracownia Digitalizacji zaprasza na zajęcia dla dzieci i młodzieży z cyklu "A co to i po co?". Zajęcia odbędą się 17 marca w godz. 10-13.00, ale zapisać można się również w innych dogodnych terminach.
Otwarte zajęcia dla dzieci i młodzieży mają być odpowiedzią na pytania: co to jest digitalizacja? Jak skanuje się architekturę i artefakty? Po co wykonuje się fotogrametrię? Dlaczego warto to robić?
W programie 30-minutowych zajęć eksperci opowiedzą i zaprezentują techniki oraz efekty pracy pierwszej w regionie pracowni skanowania w technologii 3D. Pokażą czym zajmuje się Regionalna Pracownia Digitalizacji. Opowiedzą o digitalizacji, o tym jakie ona daje możliwości muzeom, twórcom i zwykłym ludziom, a także o tym, w jaki sposób można wykorzystać zasoby wirtualnych muzeów, archiwów i gdzie tego wszystkiego szukać.
- 55 - lecie CSE „Światowid" to okazja żeby zaprezentować to, czym zajmujemy się na co dzień, ale też aby upowszechniać wiedzę o digitalizacji wśród najmłodszych, dla których nowe technologie to codzienność – mówi Hanna Laska-Kleinszmidt, kierownik Regionalnej Pracowni Digitalizacji. – Dlatego serdecznie zapraszamy 17 marca na bezpłatne zajęcia edukacyjne, bo w tym dniu odbędą się uroczyste obchody 55-lecia, ale także w innych, wybranych przez Państwa terminach.
Wszystkie zajęcia edukacyjne odbywają się w Regionalnej Pracowni Digitalizacji. Na bezpłatne spotkania o digitalizacji obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie mailowe: rpd@swiatowid.elblag.pl.
Edyta Bugowska specjalista ds. upowszechniania dziedzictwa kulturowego regionu
Regionalna Pracownia Digitalizacji Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu