› zapowiedzi
10:25 / 20.03.2013

DKF: Future Shorts Edycja Zimowa 2013

DKF: Future Shorts Edycja Zimowa 2013

Różnorodne tematy, techniki i gatunki filmowe – to wszystko czeka na widzów podczas tylko jednego seansu – na zimowej edycji Future Shorts. Kino „Światowid” zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego w najbliższy czwartek, 21 marca o godzinie 19.00.

FutureShorts to największa na świecie prezentacji i promocji filmów krótkometrażowych. Powstała dziesięć lat temu i cały czas się rozwija, zdobywając coraz większe uznanie. Wybrane z całego świata filmy prezentowane są regularnie w dwudziestu kinach w Wielkiej Brytanii oraz trzydziestu miejscach w Europie, Afryce, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji. Przegląd zawita po raz kolejny również w Elblągu.

Wzorem poprzednich edycji, publiczność w każdym z miast – organizatorów wybierze wspólnie laureata Future Shorts Audience Award - najlepszego filmu edycji. Wśród nominowanych obrazów znalazło się 7tytułów sięgających po różne tematy, a także o po odmienne techniki filmowe.

Program:

1.Fishing Without Nets - Historia piratów z Somalii opowiedziana z perspektywy Somalijczyków.

2. Marcel, King of Tervuren - Kogut o imieniu Marcel przetrwał już ptasią grypę, alkohol, pigułki nasenne oraz swojego syna Maxa. Pomimo faktu, że nie widzi na jedno oko, cały czas pozostaje Królem Teruvern. Grecka tragedia w wykonaniu belgijskich kogutów.

3. We‘re Leaving - Rusty i Veronica muszą wyprowadzić się z domu i spróbować znaleźć nowe miejsce do życia razem ze swoim nstoletnim aligatorem Chopper’em. Film We’reLeaving to spojrzenie kamrą na życie pary szukającej szczęścia we współczesnym, nieczułym świecie.

4. The S from Hell  - Krótki paradokument o najstraszniejszym symbolu korporacyjnym w historii- logo ScreenGems z 1964 roku, znanym także jako ‘The S From Hell.’ Zbudowany na podstawie wywiadów z ludźmi, którzy przeżyli w dzieciństwie spotkanie z logotypem wyświetlanym podczas programów telewizyjnych takich jak “Bewitched” czy “The Monkees”, film ten opowiada ich przeżycia za pomocą m. in. animacji czy znalezionych, nie wyświetlonych nigdy materiałów filmowych.

5. Candy Girl - Surrealistyczny film krótkometrażowy, w którym młoda gimnastyczka podczas zawodów zaczyna inaczej postrzegać świat. Candy Girl zgłębia przejście jakiego dokonujemy między okresem idealistycznego dzieciństwa a trochę mroczniejszym światem dorastania.

6. Lovebirds - Love Birds to krótki film ukazujący ludzi zachowujących się jak ptaki. Męski i żeński ptak spotykają się i zakochują. Pojawia się jajko i wszystko dzieje się szczęśliwie w gnieździe, do momentu kiedy miłość pary zostanie przetestowana przez pukający do drzwi los. Zabawna historia miłosna, która odzwierciedla podobieństwa między ptasim a ludzkim życiem.

7. Slintage (Seeds of the Fall) - Para w średnim wieku, Rolf i Eva, żyją w beznamiętnym związku. Rozeszli się i zużyli a w wyniku tego, Ewa zaczyna być seksualnie sfrustrowana. Jednej nocy próbuje uwieść Rolf’a. On ją jednak odrzuca ale wtedy dzieje się coś, co zmieni ich związek na zawsze.

Cena bilety: 8 zł

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%