DKF w październiku
„Rękopisy nie płoną" i – gratka dla miłośników fotografii - „Szukając Vivian Maier" to filmy, które będzie można zobaczyć w Kinie Światowid na najbliższych spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka. Na pierwsze z nich zapraszamy w najbliższy czwartek ( 9 października) o godz. 19:00.
- Zaczynamy mocnym akcentem. Irańskie „Rękopisy nie płoną" to film po którym z pewnością będziemy mieli ochotę na dyskusję – zapowiada Aleksandra Bielska. – Z kolei 23 października zapraszamy na „Szukając Vivian Maier", który włączyliśmy do programu DKF na prośbę jednego z naszych widzów.
9 października, godz. 19:00
„Rękopisy nie płoną"
Sześćdziesięcioparoletni pisarz i były więzień polityczny, Kasra, pracował w tajemnicy nad swoim zbyt wiele ujawniającymi wspomnieniami. Władze oczywiście o tym wiedzą – jego telefon jest na podsłuchu, a dom pod stałą obserwacją – i żądają oddania rękopisu. Kasra zgadza się w zamian za pozwolenie wyjazdu z kraju do córki, do Paryża. Jeśli władze nie wywiążą się z umowy, grozi publikacją, bo ma ukryte jeszcze dwie kopie. Jednak Kasra nie zdaje sobie sprawy, z kim ma do czynienia. Służby specjalne domyślają się, gdzie rękopisy są schowane, a dwóch egzekutorów wyrusza z misją zabicia pewnej osoby. To ma wyglądać na samobójstwo...
23 października, godz. 19:00
„Szukając Vivian Maier"
„Szukając Vivian Maier" to film pokazywany na festiwalach całego świata - od Toronto i Berlina po Miami i Rio de Janeiro – przedstawiający niewiarygodną, ale prawdziwą historię życia Vivian Maier, wybitnie uzdolnionej, a zarazem bardzo tajemniczej kobiety, która skrywała przed światem swój wielki talent. Całe życie pracowała jako skromna niania, opiekując się dziećmi z zamożnych rodzin. Nikt nie zwracał uwagi na to, że każdego dnia, w każdej wolnej chwili, robiła setki zdjęć, których nigdy nikomu nie pokazała, a większości nawet nie wywołała. Nikt nie wiedział o jej życiowej pasji, dzięki której stała się znana na całym świecie. Kilka lat temu, zaraz po śmierci Maier, przypadkowo odkryto kontener, w którym przechowywała swoje prace. Znaleziono w nim ponad 100 000 negatywów zawierających zdjęcia, których nikt wcześniej nie widział, a które wkrótce wywołały furorę na całym świecie. Maier z dnia na dzień została uznana za jedną z najważniejszych artystek XX wieku, a światowe galerie ustawiły się w kolejce, by pokazywać jej prace. Kim była kobieta, która nikomu nie zdradziła swojej pasji? Czy zdawała sobie sprawę ze swojego talentu? Jaką skrywała tajemnicę?
Cena biletu: 8 złotych
Rezerwacja i zakup biletów on-line pod adresem: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/ lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Więcej informacji pod numerem: 55 611 20 56/76 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl.