› bieżące
11:40 / 21.07.2015

Dla amfiteatru jest nadzieja. Władze miasta wstrzymają rozbiórkę?

Dla amfiteatru jest nadzieja. Władze miasta wstrzymają rozbiórkę?

Rozbiórka elbląskiego amfiteatru w Parku Dolinka staje się faktem. Po zezwoleniu jakie Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu otrzymał od Urzędu Miasta teren obiektu został już ogrodzony. W pierwszej kolejności rozebrane zostaną trybuny, gdyż wg urzędników to one stwarzają największe zagrożenie. Mimo to, mieszkańcy mają pomysł i propozycję na rozwiązanie tego problemu. Czy władze wezmą ją pod uwagę i wstrzymają się z rozbiórką?

Przypomnijmy - Zarząd Zieleni Miejskiej, który jest administratorem amfiteatru, wystąpił w maju do Urzędu Miasta o pozwolenie na rozbiórkę obiektu. Elbląski magistrat podjął decyzję o przeprowadzeniu ekspertyzy przez inspektorów nadzoru budowlanego. Wyniki ich badań wykazały, że obiekt należy rozebrać. Więcej w tym temacie pisaliśmy tutaj.

Dla obiektu, który niegdyś tętnił życiem kulturalnym i rozrywkowym Elbląga jest jeszcze nadzieja. Wraz z decyzją o rozbiórce, zbiegł się termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2016 (czytaj tutaj). Jeden ze złożonych wniosków dotyczy właśnie elbląskiego amfiteatru, a konkretnie przywrócenia jego świetności.

Zadanie zostało zapisane pod nazwą Naprawa Amfiteatru. Jednak to opis przedsięwzięcia wskazuje to, co sądzą elblążanie o decyzji władz miasta.

Wyręczenie, niewywiązującego się ze swoich obowiązków Zarządu Zieleni Miejskiej poprzez: wypielenie roślinności wyrastającej spomiędzy płyt chodnikowych, podklejenie trzech ruchomych płyt, uzupełnienie ławek w brakujące deski. Będzie to mniej kosztowne niż rozbiórka obiektu

– czytamy we wniosku.

Teren amfiteatru został ogrodzony, a w pierwszej kolejności mają być rozebrane trybuny. Czy władze miasta wstrzymają się z rozbiórką do czasu weryfikacji wniosków oraz głosowania mieszkańców, czy po raz kolejny opinia elblążan zostanie pominięta? To okaże się już wkrótce.

13
2
oceń tekst 15 głosów 87%