Dla fanów kina i poniedziałków
Tylko 11 zł – tyle zapłacą widzowie, którzy dzisiaj (30 marca) wybiorą się na film do Kina „Światowid". Wszystko za sprawą akcji „Tanie poniedziałki". A co dzisiaj grają?
Chyba każdy zna bajkę o Kopciuszku, ale... nie taką! Tym razem to pełnometrażowy film fabularny inspirowany klasyczną baśnią, w którym niezapomniane obrazy z mistrzowskiej animacji Disneya z 1950 r. ożywają jako wielowymiarowe postaci w wizualnie olśniewającym spektaklu. W reżyserii nominowanego do Oscara Kennetha Branagha („Thor", „Hamlet"), zobaczymy jedne z najbardziej intrygujących aktorek współczesnego kina: Cate Blanchett w roli złej macochy i Helenę Bonham Carter jako dobrą wróżkę. Seanse rozpoczynają się o godz. 16.15 i 18.15.
Piękna Sophie Marceau ponownie uwodzi seksapilem, tym razem jako nimfomanka w uwielbianym przez Francuzów „Seks, miłość i terapia". W samej Francji najnowszy film Tonie Marshall – zdobywczyni Cezara za „Salon piękności Venus" – zobaczyło blisko milion widzów! Film opowiada o notorycznym uwodzicielu Lambercie (Patrick Bruel), który próbuje zmienić swoje życie i wyleczyć się z uzależnienia od seksu. Jednak jego plany zostają poddane trudnej próbie. Pechowiec nieświadomie zatrudnia jako partnerkę w gabinecie terapii dla par... nimfomankę. Początek seansu o godz. 16.00.
„Rozdzieleni" to nowe dzieło Michela Hazanaviciusa – autora głośnego i obsypanego Oscarami „Artysty". W wyniku rosyjskiej inwazji na Czeczenię 9-letni Hadji traci rodziców. Osierocony, wspólnie ze swoim malutkim bratem, ucieka z rodzinnych stron i dołącza do tłumu uchodźców. W trakcie tułaczki Hadji poznaje Carole (Bérénice Bejo) – pracownicę komisji praw człowieka w Unii Europejskiej. Z jej pomocą chłopiec powoli otrząsa się z wojennych doświadczeń i wraca do normalnego życia. Nie wie, że poszukuje go starsza siostra, której cudem udało się ocaleć z rzezi. Początek seansu o godz. 17.45.
„Bóg nie umarł" to cieszący się dużym zainteresowaniem w USA film z obszaru kina religijnego (początek seansu o godz. 20.15). Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę profesora Radissona. Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Friedricha Nietzschego: „Bóg umarł", i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub... udowodnić, że Nietzsche się mylił. Z całej grupy pierwszorocznych studentów wyzwanie podejmuje tylko Josh. Ma czas do końca semestru, by przekonać słynnego wykładowcę i resztę studentów, że Bóg jednak istnieje...
Dzieło Grzegorza Królikiewicza pt. „Sąsiady" to adaptacja opowiadań Adriana Markowskiego, mówiących o podwarszawskiej dzielnicy Włochy, ale uniwersalnych w opisie zdegenerowanej Polski poprzemysłowej. Bohaterami są anonimowe jednostki z warstwy porzuconej przez władze, pozbawionej jakiejkolwiek podstawowej opieki socjalnej. Królikiewicz umieścił akcję filmu w Łodzi przy ulicy Ogrodowej, gdzie tuż naprzeciwko tłocznego centrum handlowego, nowoczesnego muzeum i eleganckiego hotelu, wegetują w zapomnieniu najbiedniejsi. W swoim nowym filmie twórca chce wyrazić podziw dla życia w jego brutalnej formie, która wyzwala zarazem niezwykle szlachetne, heroiczne postawy. Początek seansu o godz. 20.30.