› bieżące
08:14 / 26.07.2019

Dlaczego warto zainwestować w inteligentny dom?

Dlaczego warto zainwestować w inteligentny dom?

System inteligentnego zarządzania domem, czyli inaczej smart home to udogodnienie, które pozwala nam prowadzić bardzo komfortowe, ale również niezwykle bezpieczne życie. Nic więc dziwnego, że to rozwiązanie z roku na rok staje się coraz popularniejsze. Jeśli jednak nie słyszałeś dotąd o zaletach tego systemu, razem ze sklepem Montersi zapraszamy do lektury.

Zapewnij bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie

Chociaż wielu osobom system smart home kojarzy się jedynie z wygodą, jaką daje chociażby możliwość włączania i wyłączania światła za pomocą aplikacji w smartfonie, to w rzeczywistości ma on znacznie więcej bardzo wartościowych funkcji. Można bowiem użyć go do stworzenia biometrycznej kontroli dostępu. Oznacza to, że drzwi będą otwierane za pomocą odczytu linii papilarnych. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, a przy okazji jest niesamowicie praktyczne, ponieważ nie będziesz musiał już nosić ze sobą kluczy ani martwić się, że zapomniałeś wziąć ich ze sobą. System ten pozwala także na sterowanie nim na odległość. Wystarczy, że będziesz mieć dostęp do Internetu, a bez problemu sprawdzisz (będąc w pracy, w sklepie czy na wakacjach), czy nikt nie próbował się dostać do Twojego domu.

Smart home – tanie rozwiązanie?

Jak każdy wie, system smart home sam w sobie jest dosyć drogi, ale już użytkując go możesz naprawdę wiele zaoszczędzić. Najbardziej widać to na podstawie ogrzewania, ponieważ dzięki systemom inteligentnego sterowania domem możesz samodzielnie ustawić dokładną temperaturę w każdym pomieszczeniu, która będzie zmieniała się o konkretnej, wybranej przez Ciebie godzinie. Uważa się, że może to przynieść oszczędność na poziomie nawet kilkudziesięciu procent.

Komfort, którego nie możesz sobie odmówić

System smart home to dla wielu osób synonim wygody. Nic dziwnego, w końcu ogromnie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Wystarczy Ci tylko Twój smartfon, by za pomocą kilku kliknięć otworzyć rolety, zamknąć drzwi, włączyć światło czy wyłączyć muzykę. Warto także spojrzeć na system inteligentnego sterowania domem z innej strony. Nie każdy wie, że stanowi on ogromne wsparcie dla osób niepełnosprawnych, ale także dla seniorów, którzy nie są w stanie samodzielnie otworzyć ciężkich drzwi czy zamknąć okien, które znajdują się na wysokości. Spośród tych najbardziej funkcjonalnych rozwiązań wyróżnia się także okna z czujką pogodową, które zamykają się w sytuacji, gdy na zewnątrz panują niekorzystne warunki atmosferyczne.

Inteligentny dom dopasowany do Twoich oczekiwań

System smart home został zaprogramowany w taki sposób, by jak najlepiej wspierać każdego użytkownika i spełniać jego oczekiwania. Pozwala zatem na samodzielne dostosowanie natężenia światła, a także temperatury w pomieszczeniach. Gwarantuje możliwość automatycznego otwierania okien, drzwi czy też rolet w wybranych godzinach. System inteligentnego sterowania domem pozwala także na stworzenie swoich własnych scenariuszy, które będą spójne z Twoim planem dnia. To niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które na pewno zachwyci każdego domownika.

Czy system smart home to dobra inwestycja?

Bez wątpienia! Jak pokazują badania, na świecie jest coraz więcej posiadaczy systemów smart home. Cenią oni zarówno tę praktyczną stronę, jak również kwestie bezpieczeństwa. W przyszłości z pewnością grono tych osób będzie się zwiększało. Także systemy inteligentnego zarządzania domem z roku na rok zyskują coraz więcej przydatnych funkcji. To gratka nie tylko dla fanów nowinek technologicznych, ale również dla każdego, kto ceni sobie komfort w życiu codziennym.

Artykuł dostarczył sklep Montersi.pl oferujący systemy alarmowe, automatykę bram, monitoring oraz wysokiej jakości rejestratory IP - https://www.montersi.pl/rejestratory-ip

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%