› bieżące
11:05 / 03.11.2014

Dlaczego wybieramy radnych? Wykład otwarty w PWSZ?

Dlaczego wybieramy radnych? Wykład otwarty w PWSZ?

fot. elblag.net

6 listopada 2014 r. o godz. 13.00 w gmachu Uczelni przy al. Grunwaldzkiej 137 obędzie się wykład otwarty dra hab. Piotra Uziębło pt. „Jak i dlaczego wybieramy radnych?  Kilka uwag o prawie wyborczym do samorządu terytorialnego.”

Na mocy decyzji prezesa Rady Ministrów  najbliższe wybory samorządowe odbędą się 16 listopada 2014 roku. Podczas wyborów samorządowych obywatele będą decydować, kto będzie rządził w gminach i miastach przez najbliższe cztery lata. Wyborcy idąc do urn  wybiorą blisko 47 tys. przedstawicieli radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz prawie 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. 

Czy wiemy jak głosować po zmianach w Kodeksie Wyborczym? Jak i właściwie dlaczego wybieramy radnych? Na te i inne pytania odpowie w swoim wykładzie doktor habilitowany nauk prawnych Piotr Uziębło - profesor Uniwersytetu Gdańskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, który w swojej działalności badawczej koncentruje się na tematyce wyborczej, demokracji bezpośredniej, prawie parlamentarnym, a także ustrojach państw obcych.

Wstęp jest wolny, serdecznie zapraszamy!

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%