› zapowiedzi
15:49 / 04.02.2013

Długi tydzień nr 12 – kalendarz kulturalny od 04.02 do 10.02

Długi tydzień nr 12 – kalendarz kulturalny od 04.02 do 10.02

Jak widać długi tydzień nie jest w tym tygodniu zbyt długi. Pamiętajcie, że w czwartek mamy "tłustym czwartek" i warto w piątek dla równowagi zrobić sobie sportowy piątek. Choć imprez kulturalnych w mieście niewiele to na pewno wiele osób będzie bawiło się na prywatnych zabawach karnawałowych. 

Poniedziałek

  • 19.00 Dziś w serii filmów Top Doc Film zobaczymy dwa filmy polskie. „Bye, bye Dublin!” i „Agnieszki tu nie ma”  to dokumenty które opowiadają  o poszukiwaniu tożsamości. W telewizji nie wiele mamy do czynienia z dokumentem filmowym, więc zapraszamy do kina Światowid, bo z pewnością  seans na dużym ekranie pozwoli nam głębiej zastanowić się nad tematem.

Czwartek

  • 17.30 W galerii Spatium Novum w bibliotece odbędzie się wystawa grafik zaproszonych do projektu studentów. Grafiki są zainspirowane starodrukami. Wystawę "Tam i Tu" przygotowała pracownia konserwacji Biblioteki Elbląskiej.
  • 18.00 Krużganek Galerii EL wychodzi do nas z propozycją kolejnej wystawy fotograficznej. Projekt Tomasza Karpińskiego nosi tytuł „Pół Karpia”. Wystawa będzie czynna do 14 marca 
  • 19.00 W DKF kina Światowid będziemy mogli obejrzeć film pt. "Bestie południowych krain". Gorąco polecamy, film Benh-a  Zeitlina okrzyknięty najlepszym amerykańskim debiutem ostatniej dekady. Zapraszamy. 

Piątek

  • 20.15 Mjazzga po serii koncertów innych gatunków wraca powoli do klimatów jazzowych. Będzie to już trzeci koncert norweskich jazzmanów. Tym razem wystąpi zespół Andy's Circus.  Poprzednia dwa były niezłe to i ten na pewno zapowiada się całkiem nieźle.

 

Repertuary teatru i kin:

  • Repertuar teatru do wglądu tutaj.
  • Multikino prezentuje się tutaj
  • A kino Światowid ma swój kalendarz tutaj.

P.S. Zapraszam wszystkich, których pominąłem, wszystkie instytucje, do współpracy. Kontakt na adres: konrad@elblag.net. Cały czas na bieżąco uzupełniamy kalendarz. Zależy nam, aby mieszkańcy Elblaga mieli informację o wszystkich imprezach, jakie mają miejsce w mieście.

Zapraszamy.

Redakcja kultura.elblag.net

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%