› zapowiedzi
20:29 / 18.02.2013

Długi tydzień nr 14 – kalendarz kulturalny od 18.02 do 24.02

Długi tydzień nr 14 – kalendarz kulturalny od 18.02 do 24.02

W tym Długim Tygodniu chciałbym państwu szczególnie polecić piatkowa Klasykę dla Smyka. Elbląska Orkiestra Kameralna cieszy się w Elblągu dużą popularnością, przygotowuje koncerty także dla dzieci więc warto skorzystać. Ponadto Biblioteka Elbląska przygotowała ciekawe spotkania poswięcone J.Korczakowi i Powstaniu Styczniowemu. Zapraszam na przegląd wydarzeń kulturalnych.

Poniedziałek

 • 19.00 To już przedostatnie spotkanie z cyklu Top Doc Film. W Kinie Światowid miłośnicy filmu dokumentalnego będą mogli obejrzeć dwa filmy: pierwszy o przyjaźni dwójki ludzi z dwóch różnych środowisk pt. Młodość w czasach zagłady; drugi film o powstańczej Warszawie pt. Powstanie zwykłych ludzi.

Wtorek

 • 18.00 Rok 2012 był rokiem Janusza Korczaka. W dyskusyjnym klubie książki mamy możliwość porozmawiać o Pamiętnikach J. Korczaka spisanych w warszawskim gettcie. Zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej.

Środa

 • 17.00 Miłośnicy historii będą możliwość posłuchać o Powstaniu Styczniowym. Jest to wyjątkowy rok w którym wspominamy to powstanie ponieważ jest to już jego 150 rocznica. Spotkanie w filii przy Hetmańskiej poprowadzi elbląski historyk i nauczyciel – Piotr Imiołczyk.

Czwartek

 • 16.30 Dzieci w wieku 4-5 lat będą miały możliwość w Klubie Przyjaciół Misia Uszatka dowiedzieć się co nieco o ekologii. Dowiedzą się jak dbać o środowisko, jak segregować odpady itp. Zapraszamy do filii Biblioteki Elbląskiej na ul. Ogólną.
 • 19.00 W Dyskusyjnym Klubie Filmowym w najbliższy czwartek będzie trochę o komiksach. Będzie to film o bohaterach największego festiwalu popkultury, który co roku odbywa się Stanach Zjednoczonych.

Piątek

 • 17.30 Orkiestra Kameralna zaprasza tym razem najmłodszych słuchaczy na kolejne spotkanie z cyklu Muzyka dla Smyka. Jest to koncert, podczas którego dzieci nie tylko słuchają utworów ale uczestniczą także w zabawie. Gorąco polecamy.

 

 • 19.00 Galeria EL przygotowała nowy cykl spotkań pn. Krużganek Movie. Bedzie to cykl poświęcony filmom o sztuce lub inspirowanych sztuką. Na pierwszy ogień pójdzie film Anki i Wilhelma Sasnala pt. „Z daleka widok jest piękny”.  

Niedziela

 • 20.15 Po ostatnim wyjątkowym muzycznym weekendzie zapraszamy na kolejny koncert, artystki związanej z Nasiono Records. W niedzielny wieczór wystąpi dla państwa Asia i Koty.  

 

Repertuary teatru i kin:

 • Repertuar teatru do wglądu tutaj.
 • Multikino prezentuje się tutaj
 • A kino Światowid ma swój kalendarz tutaj.

P.S. Zapraszam wszystkich, których pominąłem, wszystkie instytucje, do współpracy. Kontakt na adres: konrad@elblag.net. Cały czas na bieżąco uzupełniamy kalendarz. Zależy nam, aby mieszkańcy Elblaga mieli informację o wszystkich imprezach, jakie mają miejsce w mieście.

Zapraszamy.

Redakcja kultura.elblag.net

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%