› dzieci i rodzina
08:30 / 29.04.2013

Długi weekend majowy w kinie Światowid

Długi weekend majowy w kinie Światowid

Niektórzy majowy weekend zaczynają już dziś, inni dopiero od wtorku lub czwartku – kino „Światowid” w długi weekend nie odpoczywa – w repertuarze znajdzie się coś i dla najmłodszych, dla miłośników kina akcji, thrillerów, komedii, dramatów i filmów historycznych. Cena biletu to 12 i 14 złotych.

Całą rodziną można się wybrać na „Krudów” czyli pełną przygód i niespodziewanych zwrotów akcji animację studia filmowego Dreamworks o prehistorycznej rodzinie, która traci dom i wyrusza w niezwykłą podróż. Muszą stawić czoło różnicom pokoleniowym, ale i wielkim zmianom, bo ich wędrówka nakłada się z wędrówką płyt tektonicznych.

Premierowo w kinie „Światowid” można oglądać film reżysera „Gomory” Mateo Garrone – „Reality”. Fabuła koncentruje się na historii Luciano, neapolitańskiego sprzedawcy ryb, który chce jakoś uzupełnić swoje skromne zarobki. Dzięki swej naturalnej przebojowości, Luciano nie przegapi żadnej okazji by popisać się przed swoimi klientami i krewnymi. Pewnego dnia za namową rodziny, bierze udział w castingu do Big Brothera. Od tego momentu jego rozumienie rzeczywistości nigdy nie będzie takie samo.

Cały czas w „Światowidzie” wyświetlane są najnowsze polskie i zagraniczne produkcje – „Panaceum” – najnowszy film Stevena Soderbergha opowiada o młodym, prowadzącym dostatnie życie małżeństwie. Ich idealny świat zmienia się diametralnie, kiedy mężczyzna trafia do więzienia za nadużycia finansowe. Żonie trudno jest poradzić sobie z nawarstwiającym się napięciem. Decyduje się więc skorzystać z pomocy uznanego psychiatry… Dr Banks przepisuje jej lekarstwo, które zdaje się przynosić doskonałe efekty. Do czasu… Dla tych, którzy wolą polskie produkcje w repertuarze znalazł się, szeroko ostatnio dyskutowany, film „Układ zamknięty” - oparta na prawdziwych wydarzeniach historia trzech biznesmenów, którzy – wskutek intrygi skorumpowanych urzędników: prokuratora (Janusz Gajos) i naczelnika urzędu skarbowego (Kazimierz Kaczor) – zostają pokazowo zatrzymani pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy.

Dla tych, którzy lubią prawdziwe historie kino „Światowid” proponuje film „Żywie Biełaruś” – obraz Krzysztofa Łukaszewicza, reżysera głośnego „Linczu” oraz współtwórcy pamiętnego „Generała Nila” - to historia 24-letniego białoruskiego muzyka rockowego, który walczył z represyjnym systemem. Scenariusz filmu został napisany przez Franaka Wiaczorkę oraz Krzysztofa Łukaszewicza i w znacznej części został uparty na losach Wiaczorki - białoruskiego działacza społecznego i politycznego młodego pokolenia, dziennikarza. A ci, którzy lubią bardziej spektakularne realizacje historyczne mogą wybrać się na „Cristiadę” - opowieść o ludziach, którzy decydują się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości kraju. Film przybliża wydarzenia Powstania Cristeros, które w XX w. wstrząsnęło Ameryką. Historia bazuje na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w dwudziestowiecznym Meksyku.

Wielbiciele komedii mogą wybrać się na francuskich „Nieobliczalnych” - historię dwóch paryskich policjantów, wywodzących się z zupełnie różnych środowisk, którzy muszą połączyć siły i zmierzyć się z kryminalną zagadką. Aby ją rozwiązać - narażą się wysoko postawionym ludziom władzy. Ci, którzy wątki komediowe lubią przeplatać z dramatycznymi mogą wybrać się na film „Imagine”. To wysmakowana wizualnie opowieść o Ianie, nauczycielu echolokacji, który sam jest niewidomy. Stosując kontrowersyjne i eksperymentalne metody pracy z niewidomymi dziećmi – Ian uczy jak mogą lepiej orientować się w przestrzeni uważnie słuchając otaczających dźwięków i uruchamiając wyobraźnię.

A od piątku, 3 maja w kinie „Światowid” będzie można również zobaczyć film akcji o terrorystach, którzy przejmują kontrolę nad Białym Domem, biorąc Prezydenta Stanów Zjednoczonych jako zakładnika i o byłym agencie Secret Service, który staje z nimi do samotnej i nierównej walki. "Olimp w ogniu" to powrót na polskie ekrany reżysera Antoine Fuqua, twórcy m.in. "Króla Artura", "Łez słońca" i "Dnia próby".

Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy (3D – 15 i 17 zł). Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/. Szczegółowy repertuar: http://kino.swiatowid.elblag.pl/.

Edyta Jasiukiewicz

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%