› zdrowie i uroda
10:24 / 17.01.2017

Długotrwała ochrona intymna. Kiedy sprawdzą się probiotyki?

Długotrwała ochrona intymna. Kiedy sprawdzą się probiotyki?

Infekcje intymne to problem, który spędza sen z powiek wielu kobietom. Aby im zapobiec należy dbać o codzienną higienę oraz właściwą dietę, a także w sytuacjach większego zagrożenia infekcjami postawić na probiotyki ginekologiczne. Jak działają i kiedy sprawdzą się najlepiej?

Za infekcje intymne najczęściej odpowiada spadek w organizmie tzw. bakterii Lactobacillus, nazywanych strażnikami organizmu, które stanowią naturalną ochronę przed zakażeniami. Dlatego w swojej codziennej higienie miejsc intymnych należy dbać o obecność tych dobroczynnych bakterii.  Bardzo pomocne będą tutaj probiotyki. Dzięki swojemu kompleksowemu działaniu pomogą przywrócić właściwą florę bakteryjną pochwy i wpłyną pozytywnie na utrzymanie jej prawidłowego pH.  Dzięki temu zahamowany zostanie wzrost szkodliwych bakterii i grzybów. Dodatkowo dzięki podwójnemu działaniu probiotyki zadbają zarówno o układ moczowo-płciowy, jak i pokarmowy. Bardzo ważną kwestią jest to, że takie preparaty działają już w jelitach, a to właśnie stamtąd bardzo często wędrują chorobotwórcze drobnoustroje. Probiotyki można bez obawy stosować również równolegle z antykoncepcją czy podczas leczenia antybiotykami,  wykazują bowiem na nie odporność i nie wpływają w żaden sposób na ich działanie.

Dla kogo probiotyki ginekologiczne?

Probiotyki powinny być regularnie stosowane przede wszystkim przez kobiety, które już wcześniej cierpiały na infekcje intymne albo obserwują u siebie ich częste nawroty. Wskazaniami do ich użytkowania są również ciąża, menopauza, okres w trakcie i po menstruacji czy po ingerencjach medycznych w obrębie układu moczowo-płciowego. Probiotyki powinny jednak stosować wszystkie aktywne kobiety, które chcą zadbać o swoje zdrowie. Zakażeniom sprzyjają bowiem takie sytuacje, jak uczęszczanie na basen, częste podróże, korzystanie z jacuzzi i solarium czy  stresujący tryb życia. W takich sytuacjach po probiotyki warto sięgnąć profilaktycznie. Zwłaszcza, że ich stosowanie jest bardzo komfortowe, a efekty długotrwałe, co potwierdzają wyniki badań provag.

Niektóre kobiety obawiają się przyjmowania probiotyków w formie doustnej, sądząc, że ich skuteczność może być mniejsza niż np. preparatów dopochwowych, a działanie wolniejsze.  Nic bardziej mylnego. Probiotyki takie są bowiem odporne na warunki panujące w żołądku, jak choćby na sole żółci czy niskie pH, co pozwala tym preparatom na skuteczne, kompleksowe działanie.

Wiele osób kojarzy probiotyki ginekologiczne tylko jako sposób na zmniejszenie dolegliwości związanych z infekcjami intymnymi. Warto pamiętać, że mają one jednak dużo szersze zastosowanie, gdyż pozytywnie oddziałują także choćby na układ pokarmowy czy pracę jelit. Opłaca się więc sięgnąć po probiotyki, aby zadbać o swoje zdrowie i dalej móc się cieszyć niczym niezakłóconą codzienną aktywnością.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%