› bieżące
08:48 / 18.06.2014

Dni Elbląga 2014 – zmiany w organizacji ruchu

Dni Elbląga 2014 – zmiany w organizacji ruchu

fot. Artur Borkowski

Dni Elbląga 2014 – zmiany w organizacji ruchu

Podczas zbliżających się Dni Elbląga wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu na Starym Mieście i na ulicy Warszawskiej. Prosimy mieszkańców przemieszczających się w tamtych okolicach o uważne zapoznanie się ze zmianami.

• 20 czerwca br. od godz. 6.00 do godz. 22.00, w celu przeprowadzenia koncertu w ramach Dni Elbląga 2014, zajęta zostanie ulica Stary Rynek od skrzyżowania tej ulicy z ul. Wigilijną i Św. Ducha do skrzyżowania ul. Stary Rynek z ul. Garbary i Studzienną bez możliwości przejazdu przez ulicę Stary Rynek na skrzyżowaniu z ul. Rybacką i ul. Kowalską oraz wydzielony odcinek ul. Rzeźnickiej i Mostowej.

• 21 i 22 czerwca br. od godz. 16.00 do godz. 23.00, w celu przeprowadzenia koncertów na Wyspie Spichrzów, odbywających się w ramach Dni Elbląga 2014, zamknięty zostanie dla ruchu pojazdów odcinek ul. Warszawskiej – od skrzyżowania tej ulicy z ul. Grochowską (zjazd z mostu na Rzece Elbląg) do skrzyżowania z ul. Orlą bez możliwości dojazdu do ulic: Kupiecka, Tartaczna, Wybrzeże Gdańskie.

Prace konserwacyjne na mostach

Górny i dolny most na Starym Mieście czeka w nadchodzących dwóch tygodniach konserwacja. W czasie prac nie będą podnoszone przęsła obu mostów. Podajemy harmonogram prac i płynące stąd ograniczenia. Most dolny nie będzie podnoszony w dniach 16-18 czerwca br.

W czasie prac konserwacyjnych prowadzonych na jezdni mostu nie będzie niemożliwy przejazd samochodów w godzinach 8-13. Konserwacja polegać będzie na zabezpieczeniu specjalnym środkiem dębowej kostki, z której wykonana jest nawierzchnia jezdni.

Most górny nie będzie podnoszony w dniach 23-25 czerwca br. Niezależnie od prowadzonych prac ruch pieszych na obu mostach nie będzie ograniczony.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%