› zapowiedzi
10:54 / 29.04.2016

Dni Elbląga 2016 – znamy wykonawców i program!

Dni Elbląga 2016 – znamy wykonawców i program!

fot. Bartłomiej Ryś

Dni Elbląga 2016 to, przynajmniej na papierze, „niezapomniane święto miasta” - zapewnił dziennikarzy na konferencji prasowej Robert Skóra z firmy OSK Palazzi. To ona będzie głównym operatorem całego eventu. A kto zagra? Same gwiazdy: Maryla Rodowicz, Varius Manx, Video, Happysad, Jamal, Rafał Brzozowski, Liber – ale to dopiero początek atrakcji.

Prezydent Witold Wróblewski, główny organizator tegorocznych Dni Elbląga, poinformował dziennikarzy, że to właśnie firma OSK Palazzi przedstawiła najkorzystniejszą ofertę jeżeli chodzi o kompleksową organizację wydarzenia.

- Tegoroczne Dni Elbląga to dopiero początek przedsięwzięć związanych z „Latem w formie” w naszym mieście, czyli szeroko pojętej kultury, sportu i rekreacji połączonych w jedną całość – mówił Wróblewski.

Trudno nie odnieść wrażenia, że Wróblewski podjął dobrą decyzję jeżeli chodzi o wybór głównego operatora wydarzenia. Robert Skóra, producent wykonawczy Dni Elbląga, na samym początku zaprezentował dziennikarzom krótki, żartobliwy film o kulisach prac nad wydarzeniem a wtórował mu iluzjonista, który uzupełniał jego słowa. Całość jest po prostu „świeża” jeżeli chodzi o imprezy miejskie w Elblągu.

A konkrety? Prócz sceny głównej przygotowano szereg eventów pobocznych. Wśród nich:

- Silent Disco, imprezy niezwykle popularne w największych miastach w Polsce i Europie. Na czym polega? Doskonale pokazuje to poniższy film https://www.youtube.com/watch?v=VdjZeW11kac

- lunapark, który swoje bramy będzie otwierał jeszcze kilka godzin przed oficjalnym rozpoczęciem wydarzeń w danym dniu

- przedszkole-strefa dziecka: to ukłon w stronę rodziców, którzy chcieliby pobawić się sami, a nie mają z kim zostawić dziecka. Strefa będzie przeznaczona dla najmłodszych w wieku od 3 do 6 lat. Na miejscu będą animatorzy, którzy zajmą się dzieckiem, zapewnią mu rozrywkę w postaci różnych gier i zabaw

- Game Zone: na specjalnych stanowiskach będziemy mogli przenieść się w przeszłość i zobaczyć, czym „jarali się” nasi rodzice na pierwszych konsolach do gier. X-Box, Atari i Commodore – starszym nie trzeba tłumaczyć tych nazwisko

- WipeOut – tor przeszkód (padło zapewnienie o atrakcyjnych nagrodach). Wziąć udział w konkurencji będzie mógł każdy

- skoki na bungee

- Strefa Kibica Euro 2016 – cała strefa będzie zadaszona. Kibicom wtórować będzie konferansjer, znajdzie się również miejsce na bramkę sprawnościową

- loty widokowe śmigłowcem – ta atrakcja jest jednak zależna od pogody

Główna scena, scena na Starym Mieście, gwiazdy

Główna scena będzie miała wymiary aż 14x12 metrów + wybieg. System dźwiękowy: Martin Audio MLA – zdaniem firmy Palazzi to największy i jedyny system nagłośnieniowy w tej części Europy. Całość będzie otoczona przez ekrany ledowe o łącznej ich powierzchni 50 metrów kwadratowych. Kolejną atrakcją jest również System SMS – pod wskazany numer będziemy mogli wysłać pozdrowienia, które wyświetlą się na dolnym pasku właśnie na wspomnianych telebimach. Według zapowiedzi organizatorów, można się spodziewać również konkursów wyświetlanych na ekranach.

LineUp:

24.06 (piątek), start 16:00


Rafał Brzozowski

VIDEO

Liber & Mateusz Ziółko & Aleksandra Nizio

Gwiazda wieczoru: Varius Manx i Kasia Stankiewicz

 

25.06 (sobota), start 15:30

Koncerty zespołów regionalnych

Jamal

Happysad

Gwiazda wieczoru: Maryla Rodowicz

Pokaz sztucznych ogni

Impreza do późnych godzin nocnych z Kalwi&Remi

 

Konferansjerem będzie Robert MYKEE Jarek, a Rezydentem imprezy: Dj Youri

 

26.06 (niedziela)

Koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej z Gośćmi Specjalnymi

„W krainie Barona Cygańskiego”

wspólnie z EOK wystąpią:

- Alicja Węgorzewska

- Roby Lakatos

- Anna Wandtke

- Kalman Cseki

- Jeno Lisztes

- Klaudiusz Baran

- Sebastian Wypych

O godzinie 15:00 odbędzie się otwarta próba generalna koncertu, natomiast o 19:00 zaprezentuje się pełen program. Koncert EOK i gości potrwa około dwóch godzin. Cały dzień jest sponsorowany przez firmę Meble Wójcik.

Promocja wydarzenia

Jak poinformowano dziennikarzy, ruszyła już facebookowa strona wydarzenia (TUTAJ), która będzie ściśle powiązana z profilem Miasta Elbląg. Zostanie uruchomiony również kanał na YouTube, Instagramie, na mieście pojawią się plakaty, a w trakcie trwania imprezy będą wrzucane krótkie zdjęcia i filmy na wszystkie "społecznościówki". Zajmą się tym przedstawiciele firmy Palazzi oraz pracownicy Departamentu Promocji.

Na organizację tegorocznych Dni Elbląga 2016 miasto przeznacza 300 tys. zł. Do tego przeróżni sponsorzy dokładają 90 tys. zł - łącznie więc impreza będzie nas kosztować 390 tys. zł.

 

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 12