› bieżące
18:59 / 30.06.2013

Dni Elbląga. Festyn rodzinny na terenie Alstom Power

Dni Elbląga. Festyn rodzinny na terenie Alstom Power

fot. Konrad Kosacz

Po raz kolejny, w ramach Dni Elbląga, Alstom Power zorganizował Dzień Otwarty. Program tegorocznej imprezy dla mieszkańców był bardzo atrakcyjny. Każdy, kto odwiedził 30 czerwca Zakład Turbin Alstom Power i wypełnił kupon, wziął udział w losowaniu markowego tabletu z wyposażeniem.

Czekając na wyniki losowania można było zobaczyć, jak pracuje nowoczesna fabryka, w której wytwarza się turbiny instalowane na całym świecie, jak wygląda jedna z najnowocześniejszych spawalni wałów turbinowych, jak prezentuje się spółka Alstom Power od środka. Oprócz losowania nagrody głównej, na gości czekało tego dnia wiele atrakcji. Najmłodsi goście Zakładu Turbin mogli wziąć udział w zabawie z animatorami, wspinaczki i zjeżdżania na dmuchanych zamkach, malowanie twarzy i spotkanie z klaunem.

Odważni mogli spróbować swoich sił w skokach na eurobagee. 25 chętnych rodzin mogło wziąć udział w rywalizacji o bardzo cenne nagrody – markowy aparat fotograficzny, miniwieża oraz słuchawki z MP3 i radiem – biorąc udział w rodzinnym konkursie plastycznym „Zakład Turbin oczyma dziecka”.

A, że wakacje za pasem – elbląski WORD i Policja przekonywały do ostrożnej jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa i bezpiecznej zabawy na terenie akwenów wodnych. Taka profilaktyka przed wakacjami – bezcenna. A skoro mowa o profilaktyce – w programie imprezy znalazł się „Dzień Ergonomii”, będący wspólną inicjatywą elbląskich działów EHS, wspieranych przez Laboratorium Ergonomii Politechniki Warszawskiej. Hasłem przewodnim „Dnia Ergonomii” jest profilaktyka ochrony kręgosłupa przy pracy fizycznej i biurowej, a także profilaktyka ochrony kręgosłupa u dzieci.

Na ośmiu stoiskach tematycznych zostały przedstawione zasady organizowania stanowisk pracy, tak aby zapewnić odpowiednią wydajność, komfort, bezpieczeństwo oraz satysfakcję z pracy. Pracownicy naukowi wspierani przez grupę studentów Politechniki Warszawskiej odpowiadali na pytania związane z ergonomią pracy. Na stoiskach tematycznych zostały przeprowadzone eksperymenty, obrazujące negatywne skutki niewłaściwej organizacji pracy, a za pomocą specjalnej aparatury pomiarowej będzie można dokonać sprawdzenia psychomotoryki.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 45