› bieżące
17:15 / 29.06.2013

Dni Elbląga. Jak wygląda FLSmidth MAAG Gear od środka?

Dni Elbląga. Jak wygląda FLSmidth MAAG Gear od środka?

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

W ramach tegorocznych Dni Elbląga 29 czerwca, w godzinach od 10.00 do 14.00 przy ulicy Stoczniowej 2, elblążanie mieli okazję po raz pierwszy poznać od wewnątrz, jedną z najlepiej rozwijających się firm w Elblągu. Była okazja zajrzeć do FLSmidth MAAG Gear.

FLSmidth MAAG Gear opiera się na ponad 100-letniej działalności szwajcarskiej grupy MAAG, 130-letniej historii duńskiego koncernu FLSmidth oraz 60-letnim doświadczeniu w produkcji przekładni w elbląskich Zakładach Przemysłowych ZAMECH.

W połączeniu tych firm powstała międzynarodowa Spółka FLSmidth MAAG Gear, której część znajduje się również w naszym mieście. Poza wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie produkcji przekładni, istotnym elementem wyróżniającym elbląski FLSmidth MAAG Gear jest zaangażowanie firmy w życie miasta, czyli np. w inicjatywy kulturalne czy działalność charytatywną.

Niezwykle ważna jest także współpraca z uczelniami technicznymi, głównie z PWSZ, dzięki której młodzi inżynierowie mogą korzystać z nowoczesnej myśli technologicznej, odbywać praktyki i prowadzić badania wykorzystane w pracach inżynierskich. Wielu z nich po zakończeniu studiów znajduje w Spółce zatrudnienie. Wizyta w elbląskim FLSmidth MAAG Gear była niepowtarzalną okazją na poznanie nowoczesnych technologii w praktyce.

Jak poinformował nas przewodnik, który oprowadzał elblążan po firmie w FLSmidth MAAG Gear wykonuje się głównie przekładnie, które z Elbląga wyjeżdżają głównie droga wodną statkiem Tanais do gdańska i do Hamburga. Stamtąd płyną praktycznie do kraju całego świata, nawet do Ameryki Południowej i do Australii.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 33