› zapowiedzi
11:45 / 18.02.2013

Do 30 kwietnia przyjmujemy zgłoszenia do 27 Salonu Elbląskiego

Do 30 kwietnia przyjmujemy zgłoszenia do 27 Salonu Elbląskiego

W dniach od 20 czerwca do 31 sierpnia w Galerii EL odbędzie się 27 Salon Elbląski. Już teraz zachęcamy do wysyłania zgłoszeń!

Elbląskie Salony przez 40 lat funkcjonowania stały się najpoważniejszą cykliczną propozycją artystyczną lokalnego środowiska plastycznego. Wystawy te gromadzą prace twórców uznanych i obecnych w kulturalnym pejzażu Elbląga od wielu lat, a także artystów, którzy dopiero wchodzą do zbiorowej świadomości elblążan. To także okazja do integracji elbląskiego środowiska artystycznego, które niejednokrotnie tylko podczas Salonu ma okazję do ujawnienia postaw twórczych. Jako uzupełnienie odbywającego się co 2 lata Salonu Elbląskiego powołaliśmy do życia cykl kameralnych wystaw Elbląg Plastyczny.
Do udziału w Salonie zapraszani są stali bywalcy, ale także młodzi artyści środowiska elbląskiego, chcący zaprezentować się szerszej publiczności. Warunkiem uczestnictwa jest akceptacja Regulaminu, wypełnienie i dostarczenie karty uczestnictwa oraz nadesłanie w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia zdjęć 3 prac, wykonanych w ciągu ostatnich 2 lat.
Prace mogą być wykonane dowolną techniką (malarstwo, rzeźba, tkanina, grafika, rysunek, fotografia, techniki własne i mieszane, instalacje). Prace zostaną poddane ocenie komisji, która do 15 maja wybierze te, które zaprezentowane zostaną podczas letniej wystawy.
Szczegółowy Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej www.galeria-el.pl oraz w sekretariacie Galerii przy ul. Kuśnierskiej 6.

Dodatkowe informacje dotyczące warunków organizacji XXVII Salonu Elbląskiego można uzyskać pod numerem tel. 055 232 53 86, 55 625 67 80 lub wysyłając mail na adres marta@galeria-el.pl.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%