› bieżące
10:30 / 20.04.2015

Do Braniewa przyjedzie delegacja z Kaliningradu. Uczci żołnierzy Armii Czerwonej

Do Braniewa przyjedzie delegacja z Kaliningradu. Uczci żołnierzy Armii Czerwonej

fot. Ryszard Siwiec

Nie potwierdziły się informacje, z których wynikało, że motocykliści z grupy "Nocnych wilków" będą przejeżdżać w okolicy i zatrzymają się w Braniewie. Wiemy natomiast, że swoją wizytę w tym mieście zapowiedziała delegacja z Kaliningradu. Jej obecność związana jest z obchodami 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Jak co roku na początku maja na braniewskim Cmentarzu Wojennym Armii Radzieckiej odbywają się uroczystości, związane z rocznicą zakończenia II wojny światowej. Jak udało nam się dowiedzieć, nie są jeszcze znane szczegóły przebiegu tego wydarzenia, ale już teraz wiadomo, że swoją obecność w maju zapowiedziała delegacja z Kaliningradu. Mówił o tym również marszałek Gustaw Marek Brzezin podczas spotkania z kandydatem na Prezydenta RP Adamem Jarubasem.

Gospodarzem uroczystości są miejscowe władze, a więc dotyczy to burmistrza Braniewa i starosty. Impreza ma charakter masowy, w związku z czym należy dopilnować, by wszystkie zezwolenia i procedury zostały dopełnione. Jeśli chodzi o samorząd województwa mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by wszystko przebiegało bez zakłóceń.

Mamy śwadomość, że dla strony rosyjskiej jest to ważne święto, w związku z czym zadbamy o bezpieczeństwo, by uroczystość mogła przebiegać tak, jak w minonych latach.

- mówił wówczas marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%