› region
07:02 / 05.03.2019

Do Pasłęka przyjedzie Kevin Aiston – posiadacz rekordu Guinnessa. Weźmie udział w...

Do Pasłęka przyjedzie Kevin Aiston – posiadacz rekordu Guinnessa. Weźmie udział w...

Do Pasłęka przyjedzie Kevin Aiston – posiadacz aktualnego rekordu Guinnessa za gotowanie największego w świecie ruskiego pieroga o wadze 103,9 kg i za największą Ilość zupy dyniowej (300 litrów)!  Gość, który odwiedzi Pasłęk jest z pewnością bardziej znany jako prezenter telewizyjny, który przez wiele lat brał udział w talk-show "Europa da się lubić", nadawanym w latach 2003–2008 przez Program Drugi Telewizji Polskiej. 

Kevin Aiston przyjedzie do Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. S. Mikołajczyka w Pasłęku, aby wziąć udział w I edycji regionalnego konkursu kulinarnego dla gastronomicznych szkół ponadgimazjalnych naszego regionu, nad którym patronat honorowy objęło Starostwo Powiatowe w Elblągu, Euro-Toques Polska oraz przedsiębiorstwo Snails Garden z podpasłęckiego Krasina, słynne z hodowli ślimaków oraz produkcji  kosmetyków z wykorzystaniem śluzu ślimaka. Miło nam poinformować, że Elbląg.net objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Będzie live cooking, czyli gotowanie na żywo. Każdy spróbuje! Zawodowi szefowie kuchni, przygotują dania, które na pewno Was zaskoczą!
 

W jednym miejscu spotkacie pasjonatów naszej największej atrakcji regionu. W żeglarskich podróżach zauroczyło ich Pojezierze Iławsko-Ostródzkie, jeziora połączone systemem Kanału Elbląskiego, jedyne na świecie pochylnie i niezwykła historia naszych okolic...
 

Udowodnimy Wam również, że ślimaki to był POLSKI rarytas i przysmak Króla Jana III Sobieskiego! Opowiemy, dlaczego taki pomysł na temat konkursu i skąd się wzięła nazwa "Pierogi Pasłęckie".
 

Co najważniejsze, będziecie mogli kibicować swoim drużynom na żywo. Muszą poczuć Wasze wsparcie. Zespoły samodzielnie przygotują potrawę dania zasadniczego zgodnie z podanym tematem, czyli z ryby, raka i ślimaka.

 – zachęcają organizatorzy, zapowiadając jednocześnie, że w jury konkursu pojawią się wyjątkowi goście!

Kiedy? 5 kwietnia 2019 r. (piątek). Początek konkursu: godz. 9.30.

Gdzie? Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. S. Mikołajczyka w Pasłęku. 

Harmonogram konkursu

09:30 – 15:30

Konkurs kulinarny „Tradycje w nowej odsłonie - ryby, raki i ślimaki w kuchni Warmii i Mazur”

10:30

Pokazy kulinarne live cooking na żywo: Elbląski Klub Szefów Kuchni, Kevin Aiston, Euro - Toques Polska

11:30

Prelekcja - Ślimaka Kulinarna Podróż – Grzegorz Skalmowski Bistro Ślimaka

12:00

Prelekcja - Wykorzystanie walorów Kanału Elbląskiego i historia - przedstawiciel Gościńce Kanału Elbląskiego i Jezioraka.

Nie może Was tam zabraknąć!

15
0
oceń tekst 15 głosów 100%