› bieżące
19:24 / 15.08.2022

Dobre wyniki elblążan w Mistrzostwach Świata Masters w kajakarstwie

W dniach 12-14 sierpnia 2022r. w Bydgoszczy zostały rozegrane Mistrzostwa Świata w kajakarstwie w kategorii Masters. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z Elbląga stowarzyszeni w PKS Korona Elbląg trenujący ma przystani sportowej MOSiR w Elblągu.

W zawodach uczestniczyli: 1) Jadwiga Nienałtowska, 2) Ryszard Białkowski, 3) Mirosław Kreczman.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Jadwiga Nienałtowska, która będąc najstarszą uczestniczką MŚ (83 lata) doskonale dawała sobie radę w wyścigu z zawodniczkami młodszymi o blisko 20 lat. Na dystansie sprinterskim 200m do połowy dystansu była na drugim miejscu, niestety ostatecznie zajęła 4 miejsce.

Za swój upór i konsekwencję została w specjalny sposób wyróżniona Prezydenta Miasta Bydgoszczy, który objął imprezę honorowym patronatem.

Pani Jadwiga, mimo swego wieku zdołała wywalczyć brązowy medal wspólnie z Tadeuszem Rek w konkurencji K-2 Mixt w kategorii 65+ na dystansie 500.

Poza tym bardzo dobrze zaprezentowali się Mirosław Kreczman i Ryszard Białkowski, którzy dwukrotnie zdołali stanąć na podium w wyścigu: • K-2 mężczyzn w kategorii 55-64 na dystansie 200 zdobyli II miejsce. • K-2 mężczyzn w kategorii 55-64 na dystansie 500 zdobyli III miejsce.

Dodatkowo obaj panowie wspólnie z zawodniczkami z Gdańska Elżbietą Kotlarek i Zofią Pokońską zdobyli III m-ce w wyścigu K-4 Mixt w kategorii 55+ na dystansie 500m. Jest także jeden tytuł mistrzowski wywalczony przez Mirosława Kreczmana w wyścigu K-4 mężczyzn w kategorii 55+ na dystansie 500m. W osadzie płynęli Krzysztof Szczepański z Bydgoszczy, Jarosław Gulak z Olsztyna i Roman Kozłowski z Białegostoku.