› rozwój i edukacja
08:11 / 06.05.2013

Dofinansowanie Ministerstwa Kultury dla Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

Dofinansowanie Ministerstwa Kultury dla Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

Elbląska Orkiestra Kameralna otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt z programu „Kolekcje”, priorytet: „Zamówienia kompozytorskie”. W ramach projektu Leszek Możdżer dedykuje Orkiestrze utwór pn. „Preludium i Fuga na orkiestrę smyczkową”.

Do realizacji zadania Elbląska Orkiestra Kameralna zaprosiła Leszka Możdżera, jednego z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, światowej klasy pianistę, odważnego eksploratora i niezwykle oryginalnego twórcę, posiadającego własny język muzyczny. Jego kompozycje są unikatowe, innowacyjne i mają szansę stać się utworami szczególnie lubianymi, zwłaszcza przez młodych słuchaczy. Celem projektu jest pierwsze wykonanie utworu Leszka Możdżera „Preludium i Fuga na orkiestrę smyczkową”, jego popularyzacja i udostępnienie w przestrzeni publicznej.

Realizacja prawykonania utworu „Preludium i Fuga na orkiestrę smyczkową” odbędzie się 27 października 2013 r. w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Siemens Sp. z o.o. Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Grupa Energa Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S.A., Toyota Knedler Sp. z o.o., EPEC Sp. z o.o.

Źródło: Urząd Miejski w Elblągu

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%