› biznes
00:03 / 05.09.2019

Doładowanie PlayStation Store jako prezent?

Doładowanie PlayStation Store jako prezent?

Czasy, w których gry kupowaliśmy w sklepie, w formie plastikowych pudełek z płytą, powoli mijają. Aktualnie gracze mogą robić zakupy, nie wychodząc z domu, za pośrednictwem konsoli. Taką możliwość mają użytkownicy konsoli PlayStation, dla których uruchomiono specjalną platformę PlayStation Store. Z tego względu doładowanie PlayStation Store może być ciekawym pomysłem na prezent dla fana gier.

PlayStation Store – jak to działa?

PlayStation Store to część większej usługi PlayStation Network (w skrócie PSN), odpowiedzialnej za obsługę sieciowych funkcji konsol firmy PlayStation. PSN pozwala przeglądać internet, łączyć się z innymi graczami, przeglądać statystyki i wiele innych. PlayStation Store to część PSN stanowiąca wirtualny sklep, w którym możemy kupować nowe gry, dodatki do nich czy różne ulepszenia takie jak dodatkowe skórki i wyposażenie.

Tak jak w przypadku innych platform cyfrowych, aby robić zakupy, konieczne jest doładowanie PSN. Chodzi tutaj o przelanie odpowiedniej ilości środków, by były one dostępne z poziomu konta PSN. Można to zrobić tradycyjnym przelewem bankowym, lecz możliwe jest także doładowanie PlayStation Store za pomocą karty podarunkowej.

Doładowanie PlayStation Store na karcie podarunkowej – jak to działa?

Jeżeli chcemy komuś sprezentować doładowanie PSN, wystarczy kupić kartę o wybranej wartości. Zawiera ona zdrapkę z kodem, którego wprowadzenie w odpowiedniej części serwisu sprawi, że doładowanie PlayStation Store zostanie uaktywnione.

Co daje doładowanie PlayStation Store?

Niektórzy mogą odnieść wrażenie, że doładowanie PSN może być kiepskim pomysłem z uwagi na dosyć wysokie ceny gier na konsolę PlayStation. Zaczynają się one od około 200 zł, więc czy doładowanie PlayStation Store ma sens, jeżeli nie dysponujemy taką kwotą? Jak najbardziej! Gracz może zawsze dozbierać do kwoty potrzebnej na zakup wymarzonej gry. Ponadto PlayStation Store oferuje wiele innych, tańszych wirtualnych produktów, takich jak dostęp do klasycznych tytułów, dodatki typu DLC czy chociażby dodatkowe skórki dla postaci lub broni.

Gdzie można kupić karty podarunkowe PlayStation Store?

Karty z doładowaniem PlayStation Store to produkt o wiele powszechniejszy, niż mogłoby się wydawać – jeżeli nie widzieliśmy go wcześniej, być może nie wiedzieliśmy, czego szukać. W rzeczywistości charakterystyczne, błękitne karty z logiem PlayStation lub po prostu napisem „PlayStation Store” są bardzo powszechne. Znajdziemy je w każdym większym sklepie z elektroniką, sklepach takich jak Empik, a nawet salonikach prasowych czy sklepach sieci Żabka. Karty można kupić także w internecie, zarówno w formie fizycznej, jak i samych kodów. W tym drugim przypadku warto jednak uważać – zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy, oferujący nieaktywne kody. Kupując kartę podarunkową w sklepie stacjonarnym mamy gwarancję, że płacimy za autentyczny i w pełni funkcjonalny produkt.

Dostępne nominały kart podarunkowych to najczęściej 50, 100 oraz 200 zł. Niektóre sklepy oferują inne, np. 20 zł. Dostępne są także karty z kodami na usługę PlayStation Plus, oferującą rozmaite bonusy i funkcje, takie jak atrakcyjne oferty, dodatkowe funkcje gry online i inne.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%