› inwestycje miejskie
09:53 / 13.06.2016

"Dolinka" w końcu zostanie odciążona?

fot. BR / archiwum elblag.net

O tym, że w mieście Elblągu potrzebna jest druga pływalnia, świadczy najlepiej fakt ilości korzystających z CRW "Dolinka" osób. Takim obiektem w naturalny sposób powinien być basen przy ulicy Robotniczej, ale jak pamiętamy w momencie otwarcia Centrum Rekreacji Wodnej, kryta pływalnia została zamknięta ze względów technicznych i braku środków na kompleksową modernizację. Teraz jednak pojawia się światełko w tunelu, gdyż Miasto ogłosiło przetarg na pierwszy etap robót związanych z przebudową kompleksu zlokalizowanego przy Robotniczej. Szacunkowy koszt inwestycji - zgodnie z dokumentacją projektowo-kosztorysową - może wynieść prawie 5 i pół miliona złotych.

Sprawę krytej pływalni przy Robotniczej wielokrotnie podnosił na kolejnych sesjach RM Radny Rafał Traks (PiS). Dopytywał on o szczegóły związane z modernizacją obiektu i w lutym Miasto podpisało stosowne dokumenty z Biurem Usług Architektonicznych Project-System Piotr Pałdyna. Według danych w niej zawartych ogólny koszt przebudowy zaniedbanego i już mocno przestarzałego basenu będzie oscylował w granicach 5,5 milionów złotych. Połowa tej kwoty ma zostać pokryta ze środków zewnętrznych, a konkretnie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach "Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej". Dotacja ministerialna ma wynieść dokładnie 2,731,082 zł. Prezydent Witold Wróblewski złożył wniosek o dofinansowanie i decyzja o ewentualnym przyznaniu środków na tę inwestycję zapadnie najpewniej do końca bieżącego miesiąca.

Zakres modernizacji basenu przy Robotniczej przewiduje: przebudowę niecki basenowej o wymiarach 12500x25030 mm na nieckę stalową, przebudowę niecki basenowej o wymiarach 3700x9780 mm na nieckę stalową, przebudowę plaż basenowych, przebudowę wentylacji budynku wraz z automatyką sterowania, roboty wykończeniowe w ciągach komunikacyjnych parteru i I piętra, dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym: dostawa i montaż dźwigu osobowego oraz wykonanie zespołu szatniowego wraz z węzłem sanitarnym, przebudowę toalet na parterze przy wejściu głównym, przebudowę szatni i toalet na I piętrze przy wejściach na trybuny, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej w przebudowywanej części obiektu, wymianę instalacji elektrycznych wraz z oświetleniem, teletechnicznych w przebudowywanej części obiektu, wykonanie instalacji oświetlenia ewakuacyjnego, wykonanie sufitów podwieszanych nad małą niecką, wykonanie systemu oddymiania klatek schodowych, wykonanie remontu klatki schodowej pomiędzy szatniami a nieckami basenowymi, wymianę stolarki okiennej w przebudowywanej części oraz wymianę stolarki drzwiowej w przebudowywanej części.

Jeśli uda się wyłonić wykonawcę (oferty można zgłaszać do 27 czerwca) już w pierwszym przetargu, to elblążanie będą mogli się cieszyć nowym obiektem jeszcze w tym roku lub zaraz na początku następnego. Termin może jednak być nieco inny, wszystko zależy od tego, czy uda się pozyskać środki zewnętrzne na realizację zadania.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Znamy koszt robót modernizacji pływalni przy Robotniczej!

12.05.2016 komentarzy 1

Na początku maja wspominaliśmy na swoich łamach o tym, że miasto, aby otrzymać środki zewnętrzne na modernizację krytej pływalni przy ul. Robotniczej, musi...