› bieżące
11:46 / 24.07.2014

Doskonała technika i ludowa energia

Doskonała technika i ludowa energia

fot. nadesłane

Na zakończenie lata w Elblągu pojawi się zespół VOŁOSI, który zagra wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną pod batutą Maestro Marka Mosia. Ten koncert z pewnością zachwyci zarówno słuchaczy muzyki klasycznej, jak i miłośników twórczości ludowej. Ta muzyka dotrze nie tylko do fanów muzyki folkowej, ale i wielbicieli innych gatunków muzycznych. Wszystko to za sprawą idealnego połączenia muzycznego profesjonalizmu z ludową energią i spontanicznością.

Dzięki współpracy muzyków działających na różnych polach, zespół Vołosi tworzy bardzo różnorodny repertuar. Obejmuje on piosenki, tańce i kompozycje rodem z gór, ale również muzykę cygańską. Zespół czerpie inspiracje również z innych europejskich krajów. Największą przyjemność sprawia im tworzenie własnych, unikatowych utworów. To one pokazują specyficzny styl ich muzyki - współgranie elementu ludowego z klasycznym. Vołosi w tym względzie wyznaczają na scenie muzycznej nową jakość.

O tym, jak dobrą jakość prezentuje zespół, wypowiedzieli się zgodnie jurorzy oraz publiczność prestiżowego XIII Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja 2010”. Vołosi zdobyli na nim wszystkie możliwe nagrody: Grand Prix, Nagrodę specjalną im. Czesława Niemena, Nagrodę publiczności „Burzę braw” oraz Nagrodę „Złote Gęśle”, dla najlepszego instrumentalisty festiwalu - Krzysztofa Lasonia. Rok później otrzymali nagrodę Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Folkowym w Bratysławie i tytuł najlepszego utworu folkowego w Europie, który ukazał się na ich debiutanckiej płycie.

Koncerty zespołu są zawsze gorąco przyjmowane przez publiczność. Jest w ich grze spontaniczna ekspresja, słowiańska, romantyczna tęsknota za pięknem i gorąca, bałkańska żywiołowość. Urok tej muzyki będą mieli możliwość dostrzec także Elblążanie.

Zapraszamy 6 września 2014 r. do CS Galerii EL o godz. 19:00. Bilety: 35 zł (normalny), 25 zł (ulgowy - młodzież) do nabycia w Biurze koncertowym EOK, Stary Rynek 25, Ratusz Staromiejski, p. nr 29, IV piętro. Biuro czynne: pn.-pt. w godz. 8:00-16:00. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu
 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%